HER SAYFA YENİLENMESİNDE BAŞLIK LOGOSU DEĞİŞMEKTEDİR.
Yazlık Köyü (Livera) >>>
DUYURULAR
 

DERNEK YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN

Değerli Liveralılar, öncelikle Ramazan-ı Şerifiniz hayırlara vesile olsun inşallah.

Epey zamandır sitede bilgi paylaşamadık. Bunun ana sebebi aldığımız yerle ilgilidir. Amacımız bir an önce yer hesabını kapatıp bir an önce önümüze bakmaktır. O zaman diğer alanlarla ilgili çalışmalar yapma fırsatımız olacaktır.

Bildiğiniz üzere derneğimize İstanbul ili Güngören ilçesi Güneştepe Mahallesinde derneğimize bir yer almış bulunmaktayız. Bu güne kadar siz değerli üyelerimizin desteği ve katkılarıyla 80.000 TL. lik ödeme yaptık. Daha evvel sitemizde bu alımla ilgili olarak ayrıntılı bilgileri paylaşmıştık.

Hafızanızı tazeleme adına tekrar etmekte fayda olur düşüncesiyle tekrar bilgi paylaşmak gerekirse; aldığımız yer giriş bodrum ve bahçeden oluşmaktadır. Yerin peşin olarak bedeli 130.000 Türk Lirası tutarındadır. 60 ay vade ile toplam tutar 180.000 Türk Lirasıdır. Yaptığımız protokol uyarınca bir yıl içerisinde peşin ödemede bulunabilseydik vade farkı ödemeksizin peşin fiyatına yeri almış olacaktık. Ama gerekli maddi desteği alamayınca vadeli fiyat üzerinden aylık 2.540 Türk Lirası olarak taksitleri ödemeye devam ediyoruz.

2014 yılı dahil üye aidatlarının ödenmeyen toplam tutarı 121.000 Türk Lirasıdır. Şu an ki toplam borcumuz ise 100.000 Türk Lirası tutarındadır. Üyelerimize zaman zaman aidatların ödenmesi konusunda uyarıcı mesajlar atmaktaydık. Ama maalesef geri dönüş istediğimiz seviyede olmadı.

Sonuçta derneğimiz üye olsun olmasın tüm köylülerimize aittir. Bu gün üye olmayan yarın üye olabilir. Ama hiç kimsenin baskısına maruz kalmadan üye olan köylülerimizin de üye olmalarının gerektirdiği bir vazife olan aidatlarını ödemeleri de görevleridir.

Bu meyanda;  Bu güne kadar yapılan aidat ve bağışlar güncellenerek siteye konulmuştur. Bu yazımızın yayınlandığı aydan itibaren her ay düzenli olarak güncellenerek tüm üye ve köylülerimizin bilgisine sunulacaktır. Listelerin kontrol edilmesini, yanlışlık varsa yönetime bildirilerek düzeltilme yoluna gidilmesini önemle rica ediyoruz.

Derneğimize üye olma hakkımız olduğu gibi üyelikten ayrılmada en tabii bir haktır. Bununla ilgili olarak üye başvuru formu doldurulacağı gibi ayrılmak içinde yönetim kuruluna bir dilekçe ile başvurmak gerekir.

Bir sivil toplum kuruluşu ve sosyal bir aktivite olan dernekler başarılı oldukları müddetçe toplum tarafından rağbet görürler.

Dernek faaliyetlerini maalesef bizim köyümüz dışındaki hemen her dernek başarılı bir şekilde yürütmektedir. Maddi manevi destekleri bizlerden katbekat üst düzeydedir. Bizim bütün çabamız bir nebze olsun onlar gibi olmaktır. Bu amaçla kira derdinden kurtulmak için bu işe soyunduk.

Şimdi yeni dönemle yani 2014 yılı dâhil aidat listesini sitede de yayınlıyoruz. Belki bize ulaşamayan köylülerimiz listeye bakarak varsa aidat borcu ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve yine vereceğimiz dernek hesabına yatırabilirler. Ayrıca bağışta bulunanlarında listesini yayınlamaya karar verdik.

Sonuç olarak; özellikle ve öncelikle üyelerimiz başta olmak üzere tüm liveralılardan derneklerine sahip çıkmalarını, üyelerimizin birikmiş aidatlarını ödemelerini köylülerimizin de bağışta bulunarak derneğimize katkıda bulunmalarını bekliyoruz.

Gelecek olan Ramazan bayramınızı tebrik ediyor, ailece sağlık sıhhat ve mutlu yarınlar temenni ediyoruz.

Dernek Yönetim Kurulu
20 Temmuz 2014 16:10

DERNEK YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN

Değerli Liveralılar,

Daha önce de belirttiğimiz üzere yayınlamakta olduğumuz bilgi mesajlarından derneğimize katkı sağlanması amaçlanmaktadır.
Bilgi mesajlarında ölüm ve hastalık ilanları dışında kalan düğün,  nişan, kandil ve diğer kutlama mesajları yayınlatmak isteyenler ve telefonlara bilgi mesajı olarak geçmek isteyen köylülerimiz belli bir bağış karşılığı bu hizmetten faydalanacaktır.

Dernek olarak katıldığımız düğün ve nişan merasimlerine gerekli katkımızı imkânlarımız ölçüsünde yapmaktayız. Mesajlarla ilgili Mali işlerden sorumlu Başkan Yardımcılarımız Ali SARITAŞ veya Naci KUZU ile irtibata geçilerek yayın onayı alınması sonrası mesajlar yayınlanacaktır.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

Dernek Yönetim Kurulu
20 Temmuz 2014 16:00

ERKAN OCAKLI ANISINA... DAVET

İlçemizin yetiştirmiş olduğu şahsiyetlerden değerli sanatçımız merhum Erkan OCAKLI  anısına 06 Kasım 2013 günü saat 15.30 da Ümraniye Kültür Merkezinde TRT Müzik kanalında yayınlanmak üzere yapılacak çekimlere Maçka Dernekleri, hemşerilerimizin  ve Sanatçı dostlarımızın katılımını bekliyoruz.

Konuyla ilgili Bilgi almak için:

Hakan ÇAKMAKTAŞ 0532 268 4651 

Dernek Yönetim Kurulu
3 Kasım 2013 01:00

2013 LİVERA TAKVİMİ HAZIRLANIYOR...

Derneğimiz tarafından yeni yıla özel 2013 takvimleri bastırılacaktır.

2013 Livera Takviminde sizin uygun gördüğünüz fotoğrafta olsun !

Takvimlere eklenmek üzere köyümüz hudutları içerisinde "Doğa, tabiat, portre, manzara, mahalleler, yaylalar, mezereler, eski evler, eski yapılar, kaleler, kuleler, yöre kültürümüz, vb." çözünürlüğü yüksek, kaliteli ve net çıkmış fotoğrafları gönderebilirsiniz.

Takvimlere eklenmeksini istediğiniz fotoğrafları; mehmet_uzun61@hotmail.com adresine gönderebilir, yada "FOTOĞRAF YÜKLE" linkine tıklayarak sitemize yükleyebilirsiniz.

Not: 23 Aralık 2012 Pazar tarihine kadar gönderilen fotoğraflar, Dernek Yönetimi Kurulu tarafından değerlendirilip onaylandıktan sonra takvimlere eklenip baskıya verilecektir.

Dernek Yönetim Kurulu
16 Aralık 2012 23:00

DERNEK YERİMİZİN ALINMASINA KATKI SAĞLAYANLAR

DÜZENLİ OLARAK YAYINLAYACAĞIMIZ LİSTEDE BAĞIŞ MİKTARLARI BELİRTİLMEKTEDİR. TÜM LİVERALI HEMŞEHRİLERİMİZE MADDİ VE MANEVİ DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ. YÜCE ALLAH İYİ NİYETLE YAPILAN BU YARDIMLARI HAYRA TEBDİL EDER İNŞALLAH. Yardım listesi için tıklayınız

Dernek Yönetim Kurulu
8 Aralık 2012 01:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

KAHVALTIYA DAVET

25 Kasım 2012 Pazar günü saat 11:00’da Dernek Merkezimizde kahvaltı vardır. Toplantıya tüm üyelerimiz ve köylülerimiz davetlidir.

Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek daha fazla artırmak adına kahvaltılarımız her pazar saat 11:00'da dernek merkezimizde devam edecektir. Tüm köylülerimizin katılım sağlaması konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Dernek Merkezi: Güneştepe Mahallesi Denizci Sokak No:9/A Güngören / İSTANBUL

Dernek Yönetim Kurulu

 
23 Kasım 2012 23:00

DEĞERLİ LİVERALILAR

Köyümüzde yapılan toplantıya gösterilen ilgiden ve verilen destekten dolayı kimseyi ayırmadan herkese çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca 14.10.2012 tarihinde, yeni yerin alınması münasebetiyle düzenlenen açılışa gösterilen ilgiden dolayı da özellikle katılımcılar başta olmak üzere bütün Liveralı gönül dostlarına da ayrıca teşekkür ederiz. Açılışta düzenlenen merasimle ilgili video görüntülerini sitemizden de izleyebilirsiniz.

***
Değerli Liveralılar, derneğimizle ilgili kısa bir giriş yapmak istiyorum izniniz olursa.
Bildiğiniz üzere derneğimiz 01.07.1999 yılında kurularak faaliyetine başlamış ve kurulduğu tarihten günümüze de pek çok faaliyetlerde bulunmuştur. Bu faaliyetleri özet olarak yazımın içinde aktaracağım.
Derneklerin faaliyetleri ile ilgili kısaca aktarmak gerekirse; derneklerin sosyal faaliyetlerde bulunan kuruluşlar olduğu gerçeği hepinizin malumudur. Bunu bazı dernekler lâyıkı veçhile uygular, bazıları ise kahvehaneden öteye geçemez. Bizim derneğimizin de kültürel yardımlaşma ve dayanışma derneği olması hasebiyle doğal olarak bu tür faaliyetlerde bulunmasını gerektirir. Dernek hizmetleri bu görevi üstlenenlerin çıkar sağladığı menfaat temin ettiği yerler değil, aksine fedakârlık gerektiren insanlarla sıcak ilişki kurmayı zaruri kılan kuruluşlardır.
***
Türkiye’de nice dernekler vardır ki zamanla vakıf statüsüne kavuşarak faaliyetlerini daha da geliştirmişlerdir. Bizlerinde hedefi büyümek gelişmek ve bu statüye kavuşmak olmalıdır.
Yazlıkköyü Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruluşundan günümüze imkânlar ölçüsünde faaliyetlerde bulunmuştur. Hepinizin malumu olduğu üzere yapılan bütün faaliyet ve aktiviteler maddi kaynağa ihtiyaç duymaktadır.  Yaklaşık 300 kişiye ulaşan üyelerimizin aylık olarak verdiği 5 TL.lik aidatla ne kadar yardım ve faaliyette bulunabiliriz bir düşünmenizi istirham ediyorum.
Derneğimizin bu gün aylık giderleri kira elektrik su ve doğalgaz olarak 1300 TL. yi bulmaktadır. Bütün bunlara rağmen dernek yönetimleri önemli faaliyetlerde bulunmuşlardır. Derneğin aidat ve yapılan aktivitelerinden elde edilen gelirle pek çok hizmetler ifa edilmiştir.
***
Bu gün itibariyle göreve gelen yönetimin gayret ve sizlerin desteğiyle İstanbul ili Güngören ilçesinde derneğimize bir yer almış bulunmaktayız. İnşallah bundan sonra kira derdinden kurtulmuş olarak daha faydalı hizmetlerde bulunacağız. Burada birkaç konuya önemle temas etmek istiyorum. Bu güne kadar dernek yönetiminde bulunan ve ellerinden geldiği ölçüde hizmet etmeye gayret gösteren başta yönetim kurulu olmak üzere tüm arkadaşlara da teşekkürü borç bilmeliyiz.
Ama yukarıda da söylediğim gibi bu iş bir gönül ve fedakârlık işidir. İnsanlar fedakârlığı ve gönüllüğü oranında başarılı olurlar. Kimseyi kınamadan herkesi hoşgörü ile kucaklayarak yola devam etmeliyiz. O şöyle dedi bu böyle yaptı, dedikodu türü gibi eleştirel faaliyetlerde bulunursak bir arpa boyu yol alamayız. Yaratılanı Yaradan’dan ötürü severek herkesi olduğu gibi kabul etmeli ve olaylara hoş görü içinde yaklaşmalıyız.
***
Derneğe yer alındıktan sonra birçok köylü kardeşimiz bizlere yüklüce para vermiştir vermeye de devam etmektedir. Yapılan katkıları ilerde isimleri ile beraber sitemizde yayınlayacağız. Aynı zamanda dernek merkezimizde bulunan ilan panosuna da asacağız. İlave olarak ta köyümüzün ilan panosuna da asacağız.
Şimdi değerli Liveralılar dernek ne işe yarar diyenlerin gönlü ferah olsun diyerek bu güne kadar yapılan hizmetleri kısaca belirtmek istiyorum.
***
1-    Derneğimiz ilk olarak 1999 depreminde Kaynaş’lı ve Gölcük ilçelerinde depremzedelere su, çocuk bezi, süt ve değişik miktarlarda yardımlarda bulunmuştur ki yapılan yardımların toplam maliyeti 30.000 TL yi bulmaktadır.
2-    Yazlık Köyü okul bahçesinin betonlanması ve çevre düzenlemesine yardımda bulunmuş, ayrıca okula bilgisayar desteğinde bulunmuştur.
3-    Camimizin ısıtılması için yakıt alımında bulunmuş ayrıca her iki caminin ses düzenine yardım edilmiştir.
4-    Çamlıca mahallesi ve orta mahallenin yollarının yapılmasına katkıda bulunulmuştur.
5-    Camiye giden yolun betonlanmasına da ayrıca maddi yardımda bulunulmuştur.
6-    Saveriksa yaylasının elektrik tellerinin alınmasına yardım edilmiştir.
7-    İstanbul’da ve köyümüzde bulunan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunulmuştur.
8-    İstanbul ilindeki köylülerimizden hasta olanlara yardım edilmiştir.
9-    Köyümüz futbol takımına da forma ve değişik yardımlarda bulunulmuştur.
10-Özellikle köyümüz menşeli üniversitede okuyan 22 öğrencimize burs yardımı yapılmıştır.
***
Değerli liveralı dostlar, derneğimiz almış olduğu yer sayesinde kiradan kurtulmakla yapılan bu türlü yardımlar daha geniş olarak devam edecektir. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım. Yapıcı her türlü eleştiriye açığız. Bu eleştirilerimiz hakarete varmasın, insan onurunu kırmasın, her insan bizim gözümüzde saygıdeğerdir. Son olarak sizlerden derneğimize her türlü desteği vermenizi özellikle rica ediyorum. Ondan sonra yaptığınız yardımların hesabını sormak en doğal hakkınız olacaktır. Hepinize teşekkür eder dernek yönetim kurulu adına saygılarımı sunuyorum.
*** 
Önemli bir not olarak şunu da belirtmekte fayda görüyorum internet sitemizi ziyaret edin, bu konularla ilgili geniş bilgileri bulabilir ve görüşlerinizi beyan edebilirsiniz.
Ayrıca değerli köylülerimizden interneti olanların siteye girerek görüş ve önerilerini iletmelerini önemle bekliyoruz. İnterneti olmayan üyelerimiz ise bu tür isteklerini köyümüzde bulunan dernek temsilcisi Eyüp BULUT’a iletmelerini de bekliyoruz.
Köyümüzde yapılan toplantıya katılan, bizleri destekleyen veya desteklemeyen herkese teşekkürü bir borç biliriz.
Sağlık ve esenlik içinde kalınız.

Dernek Yönetimim Kurulu Adına
Naci KUZU

Dernek Yönetim Kurulu
19 Ekim 2012 01:00

ÖNEMLİ DUYURU

Değerli yazlık köylüler,

28.09.2012 tarihi itibarıyla Güneştepe Mahallesinde tramvaya yaklaşık 400 metre mesafede giriş kat, bodrum ve bahçe dahil olmak üzere dernek binası almış bulunmaktayız.

***
Dernek aldığımız bu yere 06.10.2012 tarihinde dernek yönetimi taşınmıştır.
***
Dernek binamızın açılışı 14.10.2012 Pazar günü saat 13:30 da okutulacak yemekli bir mevlidi şerif, sohbet ve genel bir konuşma ile yapılacaktır.
 ***
Bu önemli günümüze tüm Yazlık Köylüler davetlidir.
***
Davetimize icabet edeceğine olan inancımızla yeni dernek yerimizin tüm köylülerimize hayırlı olması temennisiyle sağlıcakla kalın.


Yazlık Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneği

Yönetim  Kurulu adına;
Başkan Davut  BEYAZ

 

Dernek Yönetim Kurulu
10 Ekim 2012 18:00

GENEL KURUL İLANI

TRABZON MAÇKA YAZLIK KÖYÜ KÜLTÜREL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN

Derneğimizin olağanüstü genel kurul toplantısı 10 Haziran 2012 Pazar günü saat 14:00’de dernek merkezimizde aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları önemle duyurulur.

Dernek Merkezi: Sancaktepe Mahallesi İstanbul Caddesi No:5/2(Bağcılar Kaymakamlık Binası Yanı) Bağcılar / İSTANBUL
                                                                                                       
Başkan
Muhittin YILDIRIM

GÜNDEM

 1. Açılış ve yoklama,
 2. Kongre başkanlık ve divan seçimi,
 3. Saygı duruşu,
 4. Yönetim kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu raporunun okunması,
 5. Yönetim kurulu ve  denetim kurulunun ayrı ayrı ibrazı,
 6. Tahmini bütçenin görüşülerek  onaylanması,
 7. Yeni yönetim kurulu ile  denetim kurulu asıl ve yedek üyelerin seçimi,
 8. Dilek ve temenniler,
 9. Kapanış.
Dernek Yönetim Kurulu
5 Haziran 2012 23:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ÇOK ÖNEMLİ KARAR!


Yazlık Köyü Derneği Üyelerinin ve Yazlık Köylülerin Dikkatine;

29 Ocak 2012 Pazar günü saat 13:00’da yapacağımız olağanüstü genel kurul toplantısında, dernek üyelerimizin bilgisine başvurularak derneğin kapanmasına karar verilecektir! Toplantıya tüm üyelerin katılması önemle rica olunur.

Dernek Merkezi: Sancaktepe Mahallesi İstanbul Caddesi No:5/2(Bağcılar Kaymakamlık Binası Yanı) Bağcılar / İSTANBUL

Dernek Yönetim Kurulu Adına,

Başkan
Muhittin YILDIRIM

 
27 Ocak 2012 01:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TOPLANTIYA DAVET

26 Ocak 2012 Perşembe günü saat 19:00’da Dernek Merkezimizde Genel Kurul öncesi durum değerlendirme toplantısı vardır. Toplantıya tüm üyelerimiz ve köylülerimiz davetlidir.

Dernek Merkezi: Sancaktepe Mahallesi İstanbul Caddesi No:5/2(Bağcılar Kaymakamlık Binası Yanı) Bağcılar / İSTANBUL

Dernek Yönetim Kurulu

 
24 Ocak 2012 00:00

GENEL KURUL İLANI

TRABZON MAÇKA YAZLIK KÖYÜ KÜLTÜREL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN

Derneğimizin olağanüstü genel kurul toplantısı 22 Ocak 2012 Pazar günü saat 13:00’de dernek merkezimizde aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirlenen günde çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı 29 Ocak 2012 Pazar günü saat 13:00'da dernek merkezimizde yapılacaktır.
Sayın üyelerin toplantıya katılmaları önemle duyurulur.

Dernek Merkezi: Sancaktepe Mahallesi İstanbul Caddesi No:5/2(Bağcılar Kaymakamlık Binası Yanı) Bağcılar / İSTANBUL
                                                                                                       
Başkan
Muhittin YILDIRIM

GÜNDEM

 1. Açılış ve yoklama,
 2. Kongre başkanlık ve divan seçimi,
 3. Saygı duruşu,
 4. Yönetim kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu raporunun okunması,
 5. Yönetim kurulu ve  denetim kurulunun ayrı ayrı ibrazı,
 6. Tahmini bütçenin görüşülerek  onaylanması,
 7. Yeni yönetim kurulu ile  denetim kurulu asıl ve yedek üyelerin seçimi,
 8. Dilek ve temenniler,
 9. Kapanış.
Dernek Yönetim Kurulu
30 Aralık 2011 00:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İFTAR YEMEĞİNE DAVET...

13 Ağustos 2011 Cumartesi günü akşam dernek merkezimizde iftar yemeği verilecektir. Tüm Yazlık Köylüler davetlidir.

Dernek Merkezi: Sancaktepe Mahallesi İstanbul Caddesi No:5/2(Bağcılar Kaymakamlık Binası Yanı) Bağcılar / İSTANBUL

Dernek Yönetim Kurulu

 
5 Ağustos 2011 02:30
CANLI YAYINA DAVET

27 Mayıs 2011 Cuma günü saat 21:00’da Ekin TV’de, “Selam Karadeniz’e” Programı yapımcısı Mustafa BEKTAŞ’ın sunacağı CANLI YAYIN programına, Yazlık Köyü Dernek Yönetimi ve Halk Oyunları Ekibimiz konuk olarak katılacaktır.

Canlı yayına katılmak isteyen köylülerimiz için, Cuma günü saat 18:30’da dernek merkezi önünden otobüs kaldırılacaktır.
Dernek Adresi: Sancaktepe Mahallesi İstanbul Caddesi No:5/2(Bağcılar Kaymakamlık Binası Yanı) Bağcılar / İSTANBUL

Programa kendi imkanlarıyla gelecekler için;
Adres:
Ekin TV Zafer Mah. Çalışkan Sk. No:5 Eski Sinema Yanı Yenibosna / Bahçelievler / İstanbul

Not: Ekin TV Canlı yayın salonu 200 kişiliktir. Ailenizle birlikte katılabilirsiniz.

Tüm köylülerimiz davetlidir.

Dernek Yönetim Kurulu
23 Mayıs 2011 02:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YENİ DERNEK MERKEZİMİZİN AÇILIŞ YEMEĞİNE DAVET

5 Haziran 2011 Pazar günü 14:00 – 20:00 saatleri arasında derneğimizin yeni yerinin açılış yemeği vardır. Yemeğe tüm üyelerimiz ve köylülerimiz davetlidir. Açılış yemeğinde sahne alacak sanatçılar ve program içeriği ilerleyen zaman içerisinde sitemizde yayınlanacaktır. Tüm köylülerimize saygıyla duyurulur.

Yeni Dernek Adresi: Sancaktepe Mahallesi İstanbul Caddesi No:5/2(Bağcılar Kaymakamlık Binası Yanı) Bağcılar / İSTANBUL

Dernek Yönetim Kurulu

 
19 Mayıs 2011 00:30

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

DERNEĞİMİZ YENİ YERİNE KAVUŞUYOR...

Derneğimiz Sancaktepe Mahallesi İstanbul Caddesi No:5/2(Bağcılar Kaymakamlık Binası Yanı) Bağcılar adresine taşınmıştır. 10 Mayıs 2011 tarihi itibarıyla tadilat çalışmaları başlatılmış olup devam etmektedir. En kısa zamanda yeni yerimizin açılış tarihi tüm üyelerimize ve köylülerimize duyurulacaktır. Saygılarımızla.

Dernek Yönetim Kurulu

 
13 Mayıs 2011 00:30

YENİ YÖNETİM KURULUMUZ İLK TOPLANTISINI YAPTI

17.04.2011 Pazar günü yapılan, Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı sonucunda göreve gelen yönetim kurulumuz ilk toplantısını 20.04.2011 Çarşamba günü yaptı. Muhittin YILIDIRIM önderliğinde açılan toplantıda “Derneğin eski yönetim kurulumuzdan teslim alınması, görev dağılımı, yapılması planlanan faaliyetler, yöneticilerin nasıl bir yol izlemesi gerektiği vs.” konuları işlendi. Görev Dağılımı listesi ve kişilerin özgeçmişi en kısa zamanda site üzerinden yayımlanacağı belirtildi. Toplantı fotoğrafı için tıklayınız.

Yazan: Hayrettin İshak KARAGÖZ
22 Nisan 2011 01:30

Yazlık Köyü Çamlıca Mahallesi Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Yönetim Kurulu

Musa ÖZKAN (Başkan), Cihan KARABİBER, Mustafa ATEŞ, Sebahattin KARABİBER, Cemalettin ÇELEBİ

Çamlıca Mahallesi Camiinin bir takım eksiklikleri “Şadırvan, Tuvaletlerin yapımı ve Camii içinin Çini işlenmesi ” konusunda yardım toplamak amacıyla Camii Derneğimiz adı altında İstanbul, Eskişehir, Maçka ve Yazlık Köyü adlı yerleşim yerlerine giderek köylülerimizden “Camii İmamımız ve Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa ATEŞ aracılığı ile” yardım (makbuz karşılığında) talebinde bulunduk. Bu amaç kapsamında bizleri yalnız bırakmayan Yazlık Köyü Derneğine ve Yönetim Kurulu Üyesi Rafet SARITAŞ arkadaşımıza teşekkürü borç biliriz. Ayrıca Yazlık Köyü Halkına, Trabzonlu iş adamlarımıza ve yardımseverler gönüllü herkese Çamlıca Mahallesi Camii Dernek Yönetim Kurulu adına teşekkür ederiz.

Not: Camiimizin eksiklikleri hakkında bilgi almak, maddi ve manevi olarak katkıda bulunmak isteyen vatandaşlarımız Dernek Başkanı Musa ÖZKAN ile iletişim kurabilir.

Dernek Hesap Numarası

Ziraat Bankası Maçka Şubesi
İBAN NO : 027044616544  5001

İletişim: Musa ÖZKAN 0536 9494138

 
10 Mayıs 2011 00:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI


17 Nisan 2011 Pazar günü saat 14:00 da Maçka Yazlık Köyü Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Olağan Üstü Genel kurul toplantısı yapıldı.
61 üyenin katılımıyla açılan Kongreye Ahmet Şahinler(Divan başkanı), Mustafa KARBUZOĞLU(Katip) ve Sezgin Kahveci(katip) divan kuruluna seçildi. Divan başkanlığı seçimi ardından gündemi oluşturan maddeler Divan başkanı tarafından okunarak “Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Faaliyet Raporu, Yönetim kurulu ve  denetim kurulunun ayrı ayrı ibrazı ve Tahmini bütçenin görüşülerek  onaylanması “ üyeler tarafından oy çokluğu ile onaylandı.

Okunan raporlar doğrultusunda söz almak isteyen üyelere söz hakkı tanındı.

Aday listeleri Divan Başkanlığına sunularak üyelere bildirildi. Kapalı oylama sonucunda 35 oy alarak Dernek Başkanlığına Muhittin YILDIRIM ve aşağıda belirtilen yönetim kurulu listesi seçildi.
TRABZON MAÇKA YAZLIK KÖYÜ KÜLTÜREL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYE LİSTESİ
YÖNETİM KURULU ASİL YEDEK YÖNETİM KURULU
1- Muhittin YILDIRIM 1- Ziya BULUT
2- Nedim YILDIRIM 2- Ahmet BULUT
3- Hasan ÇAKIR 3- Yüksel KAZ
4- Cemil KUNKOĞLU 4- Ahmet ŞAHİNLER
5- Rafet SARITAŞ 5- Habip ÇAKIR
6- Mehmet Ali ALBAYRAK 6- Turan AKYÜZ
7- Hayrettin KARAGÖZ 7- Şaban KAHRAMAN
   
DENETİM ASİL DENETİM YEDEK
1- Nazım YILDIRIM 1- Kudret ÇAVUŞ
2- Fikret KAZ 2- Halil İbrahim YILMAZ
3- Sabahattin AKYÜZ 3- Faruk SARITAŞ
 
18 Nisan 2011 02:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TOPLANTIYA DAVET

1 Mayıs 2011 Pazar günü saat 12:00’da Sarıgazi’de Sıtkı PEHLİVAN’ın kahvesinde Yönetim Kurulu Toplantısı ve saat 14:30’da dernek üyelerimizle genel değerlendirme toplantısı yapılacaktır. Tüm üyelerimiz davetlidir.

Yer: Eski Ankara Cad. Cemal Türkler Mah. No: 105 Sarıgazi / Sancaktepe

Dernek Yönetim Kurulu

 
28 Nisan 2011 00:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YAZLIK KÖYÜ DERNEĞİ ÇALIŞMA RAPORU
07.05.2010 ile 17.04.2011 tarihleri arasındaki çalışma raporu:
               
Sayın Üyeler, sözlerime başlamadan önce Yönetim Kurulumuz adına hepinize hoşgeldiniz der yapacağımız bu Olağanüstü Kongre’nin tüm üyelerimize ve sevgili köylülerimize hayırlı olmasını dileriz.
Değerli üyeler; 07.05.2010 ile 17.04.2011 tarihleri arasında yaptığımız çalışmaları kısaca özetlersek: Yazının devamı için tıklayınız
 
19 Nisan 2011 00:00

ÜYELERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR

OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINA ÇAĞRI

Sayın Üyeler;

07.05.2010 tarihinde derneğimizin yapmış olduğu olağan genel kurul toplantısında, bizleri yönetime seçtiğiniz için sizlere katılmayan tüm üyelerimize bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi tekrarlar en içten sevgilerimizi sunarız.

Değerli üyeler: Bizler yönetime seçildiğimizde yapacağımız çalışmaları sıralarken,

 • Köyümüzden üniversitede okuyan öğrencilerimize burs vermek,
 • Derneğimizin kuruluşundan beri gündeminde olan bir yer almaktı.

  1. Yönetim olarak derneğimize yazılı müracaat eden köyümüzden 20 üniversiteli öğrenciye 2010–2011 eğitim öğretim yılı için, internet sitemizde adları ve soyadları yazılı yardım sevenler sayesinde burs vermeyi başardık. Bize her konuda destek olan ve maddi yardımlardan kaçınmayan bu çok değerli şahsiyetlere teşekkür ediyoruz.
  2. Derneğe yer almadaki çalışmalarımızı birçok üyemizle görüşme yaptık.  Hepsi alınması yönünde görüş belirtti. Dileğimiz yeni yönetimin bunu başarmasıdır.

Değerli Üyeler: Birçoğunuzun bildiği gibi bir ay öncesinden geçirdiğim ani bir rahatsızlık sonucu doktorlar uzun süre araba kullanmamı yasaklamıştır. Dernekle evim arasında gidiş-geliş 50 km mesafe olduğundan göreve daha fazla devam edemeyeceğimi yönetim kurulumuza 13.03.2011 tarihindeki toplantıda arz ederek istifamı istedim. Yönetimdeki arkadaşlarım ben istifa ettiğim taktirde kendilerinin de ayrılacaklarını ifade ederek aynı gün hep birlikte yönetimden ayrılmış bulunuyoruz. Yönetimden ayrılmamızla 4721 Sayılı kanunun 75. maddesine göre yapılacak olağan üstü genel kurulda seçilecek yeni yönetime kadar göreve devam edileceği karara bağlanmıştır.

            Bu nedenle yönetimimiz 10 Nisan 2011 Pazar günü saat 14.00’de yapılacak olağan üstü genel kurulda, çoğunluk sağlanamazsa ikincisi 17 Nisan 2011 tarih ve aynı saatte yapılacak toplantıda çoğunluk aranmaksızın yeni yönetim için seçim yapılacaktır.   Seçilmek isteyen yeni yönetim listelerinin toplantı öncesinde divan başkanlığına sunulması gerekmektedir. Bilgilerinize sunar belirlenen tarih ve saatte derneğimizin Maraşal Fevzi Çakmak Cad. Kapalı Spor Tesisleri Karşısı No:22/B Güngören/İstanbul adresinde hazır bulunmanızı önemle rica ederiz.

Başkan
LÜTFÜ  BAHADIR

Dernek Yönetim Kurulu
25 Mart 2011 00:00

GENEL KURUL İLANI

TRABZON-MAÇKA YAZLIK KÖYÜ KÜLTÜREL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN

Derneğimizin olağanüstü genel kurul toplantısı 10 Nisan 2011 Pazar günü saat 14:00’de dernek merkezimizde aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirlenen günde çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı 17 Nisan 2011 Pazar günü aynı gündemle aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.
Sayın üyelerin toplantıya katılmaları önemle duyurulur.
                                                                                                       
Başkan
LÜTFÜ BAHADIR 

GÜNDEM

 1. Açılış ve yoklama,
 2. Kongre başkanlık ve divan seçimi,
 3. Saygı duruşu,
 4. Yönetim kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu raporunun okunması,
 5. Yönetim kurulu ve  denetim kurulunun ayrı ayrı ibrazı,
 6. Tahmini bütçenin görüşülerek  onaylanması,
 7. Yeni yönetim kurulu ile  denetim kurulu asıl ve yedek üyelerin seçimi,
 8. Dilek ve temenniler,
 9. Kapanış.
Dernek Yönetim Kurulu
25 Mart 2011 00:00

DUYURU

Yazlık Köylülerin dikkatine artık internet ortamından derneğimize üye olabilirsiniz. Üye olabilmek için Dernek Üyelik Formunu doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra Dernek Yönetim Kurulu sizinle irtibata geçerek üyelik işleminizi teyit ederek üyeliğinizi onaylayacaktır. Dernek Üyelik Formu için tıklayınız.

Yada üyelik formunu indirip doldurduktan sonra Fax yada Posta yoluyla derneğimize gönderebilirsiniz. Üyelik Formunu indirmek için tıklayınız.

Adres: Merkez Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:20/2B Güngören / İSTANBUL
Tel & Fax: (0212) 434 64 61

Üye Aidatlarınızı:
Vakıfbank Bağcılar Şubesi-İstanbul
Hesap No: 00158007286720155
IBAN No: TR650001500158007286720155’ nolu hesaba yatırabilirsiniz.

Dernek Yönetim Kurulu
6 Şubat 2011 02:00
Değerli Yazlık Köyü Sevdalıları;


Bir süredir,  gerek  alınan mesajlardan  gerek dost sohbetlerindeki konuşmalardan  ya da değişik ortamlarda  dile getirilen  görüş, düşünce ve eleştirilerden   sitemizle ilgili merak ve  beklentilerin hatta kaygıların olduğu   gözlenmiştir.  Aynı  sevdanın insanları olarak  bu süreç içinde birbirimizi anlamaya, birbirimize  karşı  sevgi ve saygımızda  yanlış yapmamaya  gayret gösterdik.  Memnuniyetle belirtmek gerekir ki  gelinen noktada birbirimizi daha iyi anlayabildiğimizde yanılmadık. Tüzel  kurumları da  bir canlı gibi düşünürsek  zaman zaman  duraksamalar olabilir, ama bunun kalıcı olmayacağı da bir gerçekti.
Yeni yıla girdiğimiz bu günlerde yeni  heyecanla   daha iyiyi ve güzeli yapabilme gayret ve kararlılığı ile eskiden olduğu gibi  Nazım ESMER ve Mehmet UZUN  arkadaşlarımızın teknik ve yasal sorumluluğunda  yolumuza devam ettiğimizi  sizlerle paylaşmak istedik.  
Yazan, düşünen, destek veren tüm dostlarımızın ilgilerini ve desteklerini esirgemeyecekleri umuduyla üyelerimizin, köylülerimizin, ülkemiz insanının  yeni yılını kutlar; tüm insanlık için güzel bir yıl olmasını dileriz.

Başkan ve Yönetim Kurulu Adına;

Embiya ALTINTAŞ

 
31 Aralık 2010 23:30

DUYURU

Sevgili öğrenciler:
Sözlerime başlamadan önce sizleri okula gönderen değerli  anne ve babalarınız ile okutan öğretmenlerinize teşekkürlerimizi  sunarız. Bilmelisininki bizler geleceğimizin teminatı olarak bütün öğrencilerimizle övünüyor, gurur duyuyor, candan kutluyoruz. Yazının devamı için tıklayınız.

 
13 Kasım 2010 19:00
DEĞERLİ YAZLIK KÖYLÜLER

Değerli yazlık köyü(livera) sevdalıları çok düşündüm düşündüm ama bir çözüm bulamadım. Nerede yanlış yaptık diye. Acaba seçimde yeni yönetim olarak aday olup köyümüzün birliğini mi bozduk diye. Hafızamı yokladım nerde yanlış yaptık diye. İstanbul’da köyümüze yakışır bir dernek binası alalım planlamasında bulunmak mı? Üniversitede okuyan köyümüz gençlerine burs vermek mi? Aidatlarını dahi ödeme zahmetinde bulunmayan dernek üyelerinin bu vurdumduymazlığına karşın, köyümüz sevdalısı hamiyetperver bir dostumuzun kendi yerini 10 yıllığına bedavaya vererek derneği 10 yılda 120 milyar tasarruf ettirmek mi? Düşündüm düşündüm ama yine bulamadım nedenini. Dedik ki bizde bir çaykara vakfı gibi olmaya çalışalım. Bir çaykara Şahinkaya köyü derneği gibi olmaya çalışalım. Bir Giresun Alucra, Malatya Darende, ordu Mesudiye köy dernekleri gibi olmaya çalışalım. Onlar gibi derneğimizde kahvaltı verelim. Onlar gibi sohbet toplantıları yapalım. Onlar gibi köyümüze otobüs kaldıralım. Onlar gibi ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunalım. Onlar gibi derneğimiz de eğlence düzenleyelim. Onlar gibi nişan ve benzeri toplantılar yapalım. Onlar gibi köyümüz altyapısına katkıda bulunalım. Onlar gibi iftar sofrası düzenleyelim. Onlar gibi köyümüz insanının bir kaydını tutalım. Onlar gibi kan grubu kaydımız olsun. Onlar gibi bu kayıtlarla köylümüzü daha iyi takip edelim. Onlar gibi telefon rehberimiz olsun. Onlar gibi sitemizde düzeyli yazışmalar olsun. Onlar gibi sitemizde kaynaştırıcı yazılar yayınlansın. Onlar gibi sitemiz bir şeyler öğrenmek isteyen herkesin başvuru yeri olsun. Onlar gibi çevre, temizlik, edebi, şiir ve sosyal konularla ilgili yazıların yeri olsun. Sevgili dostlar listeyi uzatabiliriz. Ama… Herhalde yanlış yaptık böyle düşünmekle. Her halde bizi eleştirenler kendi egolarını tatmin etmek için uygun bir yer olarak derneği gördüklerinden bu yeni oluşuma karşı çıktılar. Kim kime ne dedi ki siteye büyük emeği geçen bir kardeşimiz olan Mehmet uzun’a bu işi bırak deniyor. Ama huzurumuzda biz bir bütünüz ayrı gayrı yok diyen bir arkadaşımız da yeni bir oluşum için önayak oluyor. Çok yazık ki yıllardır bu dernek sayesinde kendini tanıtan egosunu tatmin için derneği çarçur edenler şimdilerde büyük bir kin ve garaz içinde. Genç bir kardeşim de güya kendince haklı olmaya çalışmakta köy adına hiçbir faaliyette bulunmamaktadır. Bunlar günü kurtarma hikayeleri yoksa gerisi lafügüzaf. Ben kendi adıma konuşuyorum ama yönetimde bulunan hiç bir arkadaşımızın kimseyi dışlamak gibi bir niyeti olmamıştır. Olamaz da. Yukarıda belirttiğim bütün bu saydıklarıma rağmen bizleri bölen gözüyle gören arkadaşlarımıza şunu söylüyorum. Biz hiçbir zaman bölen olmayız. Derneği eski yönetime veya kendini dışlanmış hisseden arkadaşlarımıza teslim edelim diyorum. Yine bizlerde gerekli desteği vermeye hazırız. Yeter ki birlik ve beraberliğimiz bozulmasın. Birlik uğruna tarihte ve günümüzde birçok olay yaşanmıştır. Bizlerde bunu yapabiliriz. Lütfen herkes okusun ve iyi analiz etsin. Saygılarımızla.

Değerli liveralı dostlar. Yeni bir yılın öncelikle tüm köylülerimiz ve tüm ülkemiz insanı için maddi ve manevi manada mutlu, sağlıklı geçmesini temenni ederim. Yavuz kardeşim görüşlerine katılmamak mümkün değil. Bütün derdimiz tasamız bu ama maalesef sanki ölü toprağı var üzerimizde nedenini bulamadım. Mehmet bulut hocam, Zeynep Eyüboğlu kardeşim, ali ateş hocam, hamiye alemdağ kardeşim, ali ihsan çelebi kardeşim, dursun bulut kardeşim, Yusuf bulut hocam, oğuzhan Kandemir kardeşim ve isimlerini hatırlayamadığım değerli dostlar, neden sessizsiniz. Neden bilgilerinizi paylaşmıyorsunuz. Lütfen yazın bir şeyler deyinki sizleri şu şu konularda eleştiriyoruz da ondan yazmıyoruz. Bizlerde yanlış varsa düzeltmeye çalışalım. Ama susmakla bilgisini ifşa etmemekle yanlış yapıyorsunuz şahsi kanaatim. Yanlışmı söyledim acaba? Hakkınızı helal edin ama yinede memnun değiliz bu suskunluktan.. Lütfen bizleri aydınlatın. Selamlar hürmetler.

Yazan: Naci KUZU
29 Aralık 2010 00:00

Yönetim
Kurulu Adına

Yazan:
Embiya Altıntaş
embiy@hotmail.com

ÖZETLE

Değerli Yazlık Köyü Sevdalıları,
Bilindiği gibi bir süre önce yapılan genel kurulda yeni yönetim olarak göreve getirildik.  Aradan geçen süreye bakıldığında mevsimin yaz olması araya Ramazan ayının girmesi ve insanlarımızın köyde vb gibi sağda solda olmasını da dikkate alarak haziran ayının sonunda yaptığımız toplantımızda iki ay içinde olağan toplantılarımızı yapamayacağımızı  duyurmuştuk.(Bilgi: olağan toplantılarımız her ayın ilk pazar günü dernek merkezinde yapılmaktadır.) Yazının devamı için tıklayınız.

 
21 Ekim 2010 00:30

DUYURU

Yönetim kurulumuzun 10.10.2010 tarih ve 25. Sayılı kararı ile almış olduğu, köyümüz öğrencilerinden üniversitede okuyanlara burs vereceğiz kampanyasına bağış veren hayırsever köylülerimizin listesi derneğe bildirim sırasına göre aşağıda çıkartılmıştır.
Bundan sonra bağış yapacakların isimleri ise daha sonra listeye ilave edilecektir. Adı geçenlerin bağış miktarı daha sonra açıklanacaktır. Bu dönem burs almak için 15. Öğrenci müracaat etmiş olup 20.10.2010 tarihinde burs kayıtları sona erecektir.
Şimdiden hayırsever insanlarımıza teşekkür eder öğrencilerimize başarılar dileriz… Yazının devamı için tıklayınız.

 
19 Ekim 2010 00:00

BURS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER!

Üniversitede okuyan öğrencilerimizin, derneğimiz tarafından verilen burstan yararlanabilmeleri için; gerekli olan belgeleri posta yada faks yoluyla derneğimize göndermeleri gerekmektedir. İrtibat tel: 0532 294 20 45

Adres ve Faks bilgileri;
Adres: Merkez Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:20/2B Güngören / İSTANBUL
Faks: (0212) 434 64 61

Başvuru için gerekli belgeler:

 1. Burs talep başvuru dilekçesi (Başvuru dilekçesini indirmek için tıklayınız.)
 2. Kimlik fotokopisi
 3. Öğrenim Belgesi
Lütfü BAHADIR
Yazlık Köyü Dernek Başkanı
 
27 Eylül 2010 00:00

ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK KAMPANYASI !

Üniversitede okuyan öğrencilerimize burs vermek isteyen yardımsever vatandaşlarımızın 0532 294 20 45 nolu telefona isimlerini yazdırmaları önemle rica olunur.

Vakıfbank Bağcılar Şubesi-İstanbul

Hesap No: 00158007286720155
IBAN No: TR650001500158007286720155

Lütfü BAHADIR
Yazlık Köyü Dernek Başkanı

 
8 Eylül 2010 21:00
YAZLIK KÖYÜ FUTBOL TAKIMI

Değerli dostlar.
1 Ay kadar önce sitemizde yayınlanan futbol takımı kurulması ile ilgili yazımıza ilgi gösterilmediğini üzüntüyle açıklamak zorundayım. Bugün tekrar yazmak isteği hissettim. İstanbul’da Livera spor kurulması için yönetim kurulu karar aldı.

Alınan bu kararı köylülerimizin katkısı ile hayata geçirmek için ilk adımı attık. Kurulacak olan futbol kulübü gerekli alt yapı oluştuktan sonra federe olup İstanbul amatör liglerinde mücadele etmesi sağlanacaktır. Tabiki bütün bu oluşumların olabilmesi için tüm köylülerimizin desteği gerekmektedir. Müracaatlar Site Yönetimine ve aşağıda vereceğim mail adresine ayrıca telefon ile  yapılabilir. Müracaat eden arkadaşlardan ücret talep edilmeyecektir. Herkesi bu güzel oluşumda destek olmaya çağırıyor saygılar sunuyorum.      

Dernek Yönetim Kurulu adına
Ali SARITAŞ
0533 225 61 58
alisaritas@yazlikkoyudernegi.com

 
12 Temmuz 2010 23:00

SAYIN DERNEK ÜYELERİMİZ

Derneğimizin yeni yöneticileri olarak seçildiğimiz 09.05.2010 tarihinden bu güne kadar yaptığımız çalışmaları sizinle paylaşmak, sizlerden gelecek istekleri almak için 6 Haziran.2010 Pazar günü, saat 15.00 de Dernek merkezimizde yapacağımız aylık toplantıya katılmanızı önemle rica ederim.

GÜNDEM

 1. Açılış konuşması
 2. Tanışma
 3. Derneğin yeni yönetimi görev taksimatı
 4. Derneğin köyde – Maçka’da ve diğer illerde açtığı danışma merkezleri
 5. Bu yıl İstanbul’da yapılacak şenlikler
 6. Derneğe bayanların gidip gelmesi. Haftanın bir günü onlara ayırma, çay – pasta ve bayanlar arasında tanışma
 7. Üyelerden gelecek istekler
Lütfü BAHADIR
Yazlık Köyü Dernek Başkanı
4 Haziran 2010 01:00
ŞENLİK TARİHİ BELLİ OLDU

Geçen yıl (23 Ağustos 2008) tarihi bir adım atılarak Dernek Yönetimi Tarafından düzenlenen “Yazlık Köyünde Buluşma Şenliği”  bu yıl Dernek Yönetim Kurulunun almış olduğu kararla 1 Ağustos 2009 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir.

1 Ağustos’un uygun görülmesinde ki sebep bu yıl ramazan günleri ve fındık toplama günlerinin dikkate alınmasıdır.  Ayrıca Bu şenliğin her yıl geleneksel hale getirilmesi için şenliğin ismi YAZLIK KÖYÜ “LİVERA LİGARBA ŞENLİKLERİ” olarak değiştirilmiştir. Mekan olarakta “Düzler Mezeresi” geçerli kılınmıştır. Bu etkinliğin tanıtımı ve reklamı için tüm köylülerimizin ve site ziyaretçilerinin fırsat buldukça tanıtımını, duyurusunu yapmasını rica ediyor, köylülerimizin imkanlar doğrultusunda maddi manevi şenlik organizasyonuna katkıda bulunmasını bekliyor, tüm köylülerimizi 1 Ağustos 2009 Cumartesi günü şenlikte bulunmasını arzu ediyoruz.

İlerleyen günlerde şenlik programı ve katılacak sanatçılarla ilgili bilgiler sitemizden duyurulacaktır.
Dernek Yönetim Kurulu
 
10 Haziran 2009 02:00
ŞENLİK TARİHİ BELLİ OLDU

Geçen yıl (23 Ağustos 2008) tarihi bir adım atılarak Dernek Yönetimi Tarafından düzenlenen “Yazlık Köyünde Buluşma Şenliği”  bu yıl Dernek Yönetim Kurulunun almış olduğu kararla 1 Ağustos 2009 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir.

1 Ağustos’un uygun görülmesinde ki sebep bu yıl ramazan günleri ve fındık toplama günlerinin dikkate alınmasıdır.  Ayrıca Bu şenliğin her yıl geleneksel hale getirilmesi için şenliğin ismi YAZLIK KÖYÜ “LİVERA LİGARBA ŞENLİKLERİ” olarak değiştirilmiştir. Mekan olarakta “Düzler Mezeresi” geçerli kılınmıştır. Bu etkinliğin tanıtımı ve reklamı için tüm köylülerimizin ve site ziyaretçilerinin fırsat buldukça tanıtımını, duyurusunu yapmasını rica ediyor, köylülerimizin imkanlar doğrultusunda maddi manevi şenlik organizasyonuna katkıda bulunmasını bekliyor, tüm köylülerimizi 1 Ağustos 2009 Cumartesi günü şenlikte bulunmasını arzu ediyoruz.

İlerleyen günlerde şenlik programı ve katılacak sanatçılarla ilgili bilgiler sitemizden duyurulacaktır.
Dernek Yönetim Kurulu
 
10 Haziran 2009 02:00
KÖYÜMÜZ VE ÇEVRESİNDE YAŞAYAN KÖYLÜLERİMİZE DUYURULUR

Dernek Yönetim Kurulunun almış olduğu kararla Eyüp BULUT Derneğimizin köydeki sorumlu ve yetkili üyesidir. Köyümüz ve yakın çevresinde yaşayan köylülerimizin, derneğe üye olmak ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi edinmek için Eyüp BULUT ile irtibata geçebilir.

Dernek Yönetim Kurulu
 
9 Haziran 2009 00:00
Vakıfbank Bağcılar Şubesi Hesap Numarası :
00158007286720155
DERNEK ÜYELERİMİZ AİDATLARINI YUKARIDAKİ HESAP NUMARASINA YATIRA BİLİRLER

Livara kültürünü yaşatmaya çalışan ve bu konuda elinden gelen her türlü fedakarlığı gösteren derneğimize, faaliyetlerini daha iyi bir şekilde sürdürebilmesi için imkânlar dahilinde yukarıda ki hesap numarasına yardımda bulunmaya davet ediyoruz.

26 Kasım 200717:40
 
©
TÜRKİYE
 
 
LİVERA FM
 
 
SİTE YÖNETİMİ
 
İletişim
Ziyaretçi Defteri
Livera Forum
Web Hizmetleri
Site Yönetim Duyurular
Admin
DJ Girişi
 
YAZLIK KÖYÜ
 
Köy Muhtarı
Livera Haberler
Düğün Haberleri
Ölüm Haberleri
Livera Tel. Rehberi
Medyada Livera
Livera Spor
 
YAZLIK KÖYÜ DERNEĞİ
     
 
Başkan
Dernek Yönetim Kurulu
Eski Yönetim
Dernek Üyelik Formu
Dernek Üyeleri
Dernek Duyuruları
 
FOTOĞRAF & VİDEO
 
Fotoğraflar
Videolar
 
 
SİZLERDEN GELENLER
Fotoğraflar
Videolar
Yazılar
 
LİVERA YAZILARI
 
KÖŞE YAZILARI
...
Bize Her Yer Trabzon
Arada Bir
Anılar
Şiirler
Konuk Yazarlar
 
SPONSORLARIMIZ
 
.
 
 
 
.
 
.
 
 
©2006 YAZLIK KÖYÜ Sitesinin tüm hakları saklıdır.
Design by m.uzun