HER SAYFA YENİLENMESİNDE BAŞLIK LOGOSU DEĞİŞMEKTEDİR.
Yazlık Köyü (Livera) >>>
LİVERADAN HABERLERİ
 

DERNEK MERKEZİMİZ TAŞINMIŞTIR
Derneğimiz Merkez Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:20/2B Güngören / İSTANBUL adresine taşınmıştır. Tüm üyelerimize duyurulur.

Dernek Yönetim Kurulu

 
3 Temmuz 2010 00:30
YENİ DERNEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ


09.05.2010 Pazar günü yapılan Dernek Genel Kurul Toplantısında, Dernek Başkanlığına Lütfü BAHADIR seçilmiştir.


Dernek Yönetim Kurulu Üye listesi için tıklayınız.


09.05.2010 Pazar günü yapılan Dernek Genel Kuruluna katılan üye listesi için tıklayınız.
 
12 Mayıs 2010 01:30

LİVERA HABER PORTALI

Sitemizi ziyaret eden köylülerimizi ve konuklarımızı, köyümüz ve köylülerimiz ile ilgili tüm haberlerden bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacı ile, sitemizde Livera Haber Portalı kurmaya karar verdik.

Haber Portalı, sitemizi ziyaret eden köylülerimizle, hemşerilerimizle daha hızlı iletişim sağlayabilmek ve onlara doğru bilgi aktarabilmek adına kurulmuş bir sistemdir.

Bu sistem sayesinde yurtiçi ve yurtdışında belirli bölgelerde yaşayan köylülerimiz birbirlerinden haberdar olacaklar, hayatın doğal akışı içinde gerçekleşen tüm olayları paylaşacaklardır.

Yeni sistemimizin düzgün bir şekilde işleyebilmesi ve iletişimimizin hız kazanabilmesi için köylülerimizin çoğunlukta olduğu şehirler “İstanbul, İzmir, Eskişehir, Ankara, Bursa, Trabzon”dan, yurt dışında köylülerimizin yoğun olarak yaşadığı ülkelerden köylülerimizi ilgilendiren doğru ve güvenilir haber yazabilecek haber editörleri görevlendirilecektir. Haber Editörü Olma Şartları... Yazının devamı için tıklayınız.

Site Yönetimi
26 Nisan 2010 00:30
2010 KALANDAR KUTLAMALARI ...

Trabzon'un Maçka ilçesi Livera (Yazlık köyü) köyünde Kalandar Kutlamaları...
Derneğimiz vasıtasıyla, Trabzon Valisi Sayın Recep Kızılcık ve Maçka Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Genç'in Katkı ve yardımlarıyla, 3 Ocak 2010 da Maçka'nın Livera köyünde (şimdiki Yazlık Köyü) tarihi kalandar kutlamalarının 2.incisi yapılacaktır.

Kalandar (Yeni Yıl) , Livera köyü sakinlerinin sıcak ve misafirperver katılımlarıyla 87 yıllık bir aradan sonra ilk kez geçtiğimiz yıl Livera’da kutlanmıştır. 1922 den 2009'a kadar geçen 87 yıllık bu süre o gün Livera' daki heyecan ve duygu yüklü anımızda bizim için sanki 1 yıllık bir süre intibası vermiştir. O zamanlarda olduğu gibi şimdi de aynı şekilde gelecek olan yeni yılı karşılıyoruz.

Karşılıklı duygu ve sevinçle, Köy Muhtarı Sayın Turgut Yılmaz ve köyün tanınmış yazarı olan İlyas Karagöz'e seneye tekrar geleceğimize dair mecburiyetten verdiğimiz bu sözümüzü yerine getirmek için bu yıl tekrar Livera'ya geleceğiz.

Liveralı dostlarımıza duyurulur.

Organizatör:
Kostas Alexandris Tel: 6977708372 e-mail: info@momogeroi.gr  -  kostasalexandridis@yahoo.com

15 Aralık 2009 01:00
Erkan OCAKLI'nın Ölüm Yıl Dönümü

7 Kasım 2008 tarihinde vefat eden Karadeniz’in öncü sanatçısı Erkan OCAKLI’NIN ölümünün birinci yılı mezarı başında anıldı.
Erkan OCAKLI’NIN ölümünün birinci yıl dönümünde onu seven dostları ve sanatçı arkadaşları bu anlamlı gününde Karadeniz’in Ölümsüz Çınarını yalnız bırakmadılar. Aralarında Maçka Yazlık Köyü Dernek Başkanımız Alaettin ŞAHİNLER’İN de bulunduğu anma töreni saat 9:00 da Üsküdar Karaca Ahmet Mezarlığında “Ölümsüz Çınar” dualarla yad edildi.

 
17 Kasım 2009 14:00
Tom Turner
“ABD Başkanı John.F. Kennedy 1961 yılında ‘Barış Gönüllüleri’ adı altında bir programı yürürlüğe koydu. Buna göre; özel olarak seçilen gönüllüler, gittikleri ülkelerin insanlarına Amerikalıları tanıtacak, Amerikalıların da o ülke insanlarını tanımaları için çaba harcayacaklardı. Bize gelen barış gönüllüleri, diledikleri köylere yerleştiler. Oralarda Türk konukseverliğinin sağladığı olanaklar ile evlere kadar girdiler. 1965 yılında ortaokul ve liselerde İngilizce dersi vermeğe bile başladılar. Kültürel sosyal ve etnik yapımızı fotoğrafladılar, bir bakıma ülkemizin röntgen’ini çektiler.” 
Yukarıdaki satırları 12 Mart 1971 ile ilgili anılarımı yazarken kaleme almışım. “Devletin Adamları” Buraya ön bilgi olsun diye aktardım.
Derler ki; “Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur.” Bu kez de öyle oldu.
Bizim köyde (Maçka Yazlık Köyü)1961 ile 1963 yılları arasında “Barış Gönüllüsü” olarak görev yapan Tom Turner 25 / 27 Ekim 2009 tarihleri arasında bir kez daha konuğumuz oldu sessizce. 70’ine girmiş bir ihtiyardır artık. İki gün boyunca İlyas ağabeyin konuğu oldu.
Hoş adam Amerikalı, ne halt edeceği belli olmaz ama sanki, gerçekten özlediği için gelmiş gibiydi.
İlyas Karagöz’ün yabancı ülkelerden pek çok geleni olur. Özellikle “Tekes Tepesi” makalesinden sonra yabancı gezgin ve bilim adamlarının dikkatini çeker olmuş. Tek sıkıntısı; köylüler, gelenleri casus olarak karakola şikâyet ediyor, derdini de İlyas ağabey çekiyor.
Turner, gelmeden önce İlyas ağabeyden randevu talep etmiş. (Bu Amerikalılar nezih adam imajı veriyorlar.) “Olur” cevabını alınca çıkıp gelmiş. İki gün boyunca tarihi ve turistik yerleri gezmişler ve sonra 27 Ekim akşamı uçağa binmiş gitmiş.
Bizim köyü bir tanıyan pişman, bir de tanımayan... 
Haber: Yusuf BULUT
31 Ekim 2009 21:00
DERNEK YÖNETİMİ, MAVİ KARADENİZ TV' DE

11 Kasım 2009 Çarşamba günü saat 22:00 – 24:00 arası Mavi Karadeniz TV’de Fatih Mehmet KÖROĞLU’nun sunacağı canlı yayın programına dernek başkanımız ve yönetim kurulumuz katılacaktır. Tüm köylülerimize duyurulur. Canlı yayın programına tüm köylülerimiz davetlidir.

Yer: Çekmeköy Ümraniye / İSTANBUL
11 Kasım 2009 00:40
Sümela Manastırı SUMELA MANASTIRI İBADETE AÇILMA YOLUNDA...
Sumela Manastırı’nın ibadete açılması konusunda, Kültür ve Turizm, İçişleri ile Dışişleri Bakanlıklarının yönetmelik değişikliğine gideceği bildirildi.
BAŞKAN GENÇ AÇIKLADI
Provokasyonlara maruz kalan Sumela’nın ibadete açılması için atılan adımı son derece olumlu bulduklarını belirten Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç, “Bu haber bizim için son günlerde duyduğumuz en güzel haber oldu. Yılbaşına kadar ilgili çalışmalar tamamlanacak. Bu karar, bölgemizde turizmin gelişmesine çok büyük yararlar sağlayacaktır” diye konuştu.

ÖZGÜVENİMİZ ARTACAK
Yörede tesisleşmenin büyük oranda artacağının altını çizen Başkan Genç, “En önemlisi insanımızın kendine olan özgüveni artacaktır. Gelen insanlardan kuşku duymamak gerek. Güvenlik güçlerimiz art niyetli insanlarla ilgili gerekeni yapıyor. Onlara bu konuda güveniyoruz. Bu karar ilçemiz ve bölgemizin gelişimi açısından da önemli olacaktır” dedi.

18 ÖREN YERİ İYİ ÖRNEK!
Türkiye’de ibadete açık 18 ören yeri bulunuyor. Sadece Sumela bugüne kadar ibadete açılmadı. Yönetmelik değişikliği çalışmasına, AB Reform Süreci İzleme Grubu’nun Trabzon’a yaptığı ziyaretin etkili olduğu belirtiliyor. Başmüzakereci Egemen Bağış’ın Vali Recep Kızılcık’tan rapor istediği daha önce kamuoyu gündemine gelmişti.
15 Ekim 2009 02:00
Liveraspor

2009 MAÇKA BELEDİYESİ FUTBOL TURNUVASI

Maçka Belediyesinin düzenlemiş olduğu futbol turnuvasında, köy takımımızın sponsorluğunu Yazlık Köyü Derneğimiz üstlenmiştir.

Yazlık Köyü Fikstür
3 Temmuz 2009 Cuma Yazlık Köyü 5 - Maçka İnşaat 2
Takımımızın golleri; Oğuz KANDEMİR(3), Okan MISIR(1), Fatih YAVUZ(1)

7 Temmuz 2009 Salı Yazlık Köyü 5 - Danışmaz Oto 5   
Takımımızın golleri;
Mustafa ATEŞ(2), Yalçın ÇAKMAK(1), Fatih YAVUZ(1), Oğuz KANDEMİR(1)

10 Temmuz 2009 Cuma Yazlık Köyü 5 - Ekbir İnşaat 6
Takımımızın golleri;
Oğuz KANDEMİR(3), Mustafa ATEŞ(2)

12 Temmuz 2009 Pazar Yazlık Köyü 6 - Diyanet 7

18 Temmuz 2009 Cumartesi Yazlık Köyü - Hazavera
2009 Yazlık Köyü Futbol Takımı Kadrosu
1. Soner KALKIZOĞLU
2. İsmail ÇAKMAK
3. Zekeriya SARITAŞ
4. Yalçın ÇAKMAK
5. Oğuz KANDEMİR
6. Okan MISIR
7. Mustafa ATEŞ
8. Özkan KAHRAMAN
9. Zafer KARABİBER
10. Taner(Adem) YILMAZ
11. Fatih YAVUZ

Teknik Direktör: Kemal UZUN

Haber: Okan MISIR
13 Temmuz 2009 01:00
Yazlık Köylüleri’nin Sosyal-Ekonomik-Kültürel gelişimini sağlamaya çalışıyoruz

Trabzon’un tarihi ve turistik ilçelerinden Maçka’ya bağlı Yazlık Köyü adına Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin hizmetleri adına Başkan Alaettin ŞAHİNLER’in açıklamalarını sunuyoruz. Karadeniz Gözde Gazetesi'nde ki haber için tıklayınız.

 
28 Mayıs 2009 01:30
HALK OYUNLARI EKİBİMİZ KAÇKAR TV' DE

28 Mayıs 2009 Perşembe günü saat 19:30 – 23:30 arası KaçkarTV’de canlı yayınlanacak olan Karadeniz Gözde Gazetesi Gecesi'ne Dernek Başkanımız ve Yazlık Köyü Halk Oyunları Ekibimiz katılacaktır. Tüm Köylülerimize Duyurulur.

Yer: Bağcılar Kültür Merkezi İST.
27 Mayıs 2009 00:40
DUYURU

DJ’lerimiz arasında yapılan oylama sonucunda Ali SARITAŞ LiveraFM müdürü seçilmiştir.
Ali SARITAŞ 19 Mayıs 2009 tarihi itibarıyla Livera FM yayın akışı ve DJ’lerimizden sorumlu yetkilidir. DJ' lerimiz ve dinleyicilerimiz alisaritas@yazlikkoyudernegi.com mail adresinden Radyo Müdürümüze ulaşabilirler.

Site Yönetimi
 
19 Mayıs 2009 02:00
Karadenizin Folklorik Adresi KARADENİZ'İN FOLKLORİK ADRESİ  

Yazlık köyü Halk Oyunları Ekibi 1999 yılından buyana pek çok sahnede gösteriler icra ederek ustalık becerisini kanıtlamıştır. Şimdilerde köy derneğimiz adına çeşitli illerde gösteriler yapmaya devam ediyoruz.
Bundan böyle kendimize yeni bir yol haritası çizerek en önemlisi de kendi köyümüz gençlerini potansiyel folklorcu görerek yeni bir atılıma imza atmak istiyoruz.

İlk çalışma olarak
www.karadenizhalkoyunlari.com
Adlı web sitemizi açıyoruz. Hızlı bir şekilde web tasarım çalışmalarını sürdürürken “Horon sevdalıları” ile yeni yerimizde tanışmak istiyoruz.
Sitemiz en kısa zamanda huzurunuzda olacaktır.
Bundan böyle Horon ile ilgili her türlü muhabbet ve söyleşiyi sayfalarımızda görebilirsiniz.
6 Mayıs 2009 02:00
29 Mart 2009 Yazlık Köyü Muhtarlık Seçim Sonuçları:
1-Turgut YILMAZ
2-Erol SARITAŞ

211
89
Turgut YILMAZ tekrar Yazlık Köyü Muhtarı olmuştur.

Muhtar Azaları:
* Hasan SARIKAŞ >>> 158
* Kemal ŞAHİNLER >>> 154
* Osman SARITAŞ >>> 147
* Yılmaz DİZDAROĞLU >>> 121

 
Haber: Süleyman ŞAHİNLER
29 Mart 2009 23:00
DİNLEYİCİLERİMİZE TEŞEKKÜR

Perşembe günü akşam Filistin’de hayatını kaybeden Müslüman Kardeşlerimiz adına Altındere FM ile birlikte sunduğumuz ortak canlı yayın programında emeği geçen, başta dernek başkanımız Alaettin ŞAHİNLER Başkanımıza, altinderebeynevit.com Editörü İsmail ÇİÇEK abimize, bu anlamlı programı düzenleyen Gökhan Hocamıza, konukları arasında yer alan Halim Hafız Amcamıza, Gökhan Hocamızın mesai arkadaşları imamlarımıza, bu geceye destek olup katılan dinleyicilerimize ve programda emeği gecen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yayın esnasında 70 dinleyene ulaşıldığı andaki dinleyicilerimizin isim listesine ulaşmak için tıklayınız.
 
23 Ocak 2009 03:30

FİLİSTİNDE ÖLEN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN MEVLÜT-İ ŞERİF

Karadeniz

Karadeniz' in ortak sesinin farkı

15 Ocak 2009 Perşembe günü saat 21:00 – 23:00 arası Liverafm ve Altınderefm ortak yayınında Filistinli mazlum kardeşlerimiz adına Kuran-ı Kerim ve Mevlit-i Şerif okutulacaktır. Gökhan GÜNAYDIN Hocamızın, Halim KUZU (Halim Hafız) ve mesai arkadaşlarıyla birlikte sunacağı programa. Tüm Liverafm ve Altınderefm ziyaretçilerinin katılımını bekliyoruz.     13 Ocak 2009 00:00

 
Livera FM 2009 YAZLIK KÖYLÜLERİ BULUŞTURMA GECESİ MAVİ KARADENİZ TV'DE CANLI YAYINLANACAKTIR

6 Ocak 2009 Salı günü 22:00 – 24:30 saatleri arasında Mavi Karadeniz Tv’ de Mustafa BEKTAŞ ve Nedim YILDIRIM’ ın sunacağı “Selam Karadenize” isimli eğlence programına Sanatçılardan Sevim AKIN, Hamit ALTINSES, Çaykaralı Sinan ve Yazlık Köyü Dernek Başkanımız Alaettin Şahinler, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Yazlık Köyü Halkoyunları Ekibi ve Yazlık Köylüler katılacaktır. Programa katılım ücretsiz olup, program 500 kişilik bir salonda yapılacaktır. Yurt içi yada yurt dışından İstanbul’a gelme imkanı olan tüm Yazlık Köylülerin programa katılımını bekliyoruz.
Not: Programa katılacakların saat 21:00 da salonda olması gerekiyor.
Yer: Zeytinburnu Belediyesi yanı Zeytinburnu Kültür Sarayı İSTANBUL

1 Ocak 2009 01:00
Erkan OCAKLI ERKAN OCAKLI İÇİN MEVLİT-İ ŞERİF OKUTULACAKTIR

Karadeniz Müziğinin Çınarı, her zaman gurur duyduğumuz köylümüz ERKAN OCAKLI için  28 Aralık 2008 pazar günü öğlen namazına müteakip ilahiyat fakültesinde (Cenazenin kalktığı cami) Mevlit-i Şerif okutulacaktır. Tüm sevenleri davetlidir.
Yer: İstanbul Altunizade İlahiyat Camii

******

Karadeniz’in türkü babası derneğimizin fahri başkanı Erkan OCAKLI’nın 8 Mayıs 2008 tarihinde sitemize göndermiş olduğu yazı. Yazıya ulaşmak için tıklayınız.

  Erkan OCAKLI Resimleri
25 Aralık 2008 02:00
Maçka YAZLIK KÖYÜ HALK OYUNLARI EKİBİMİZ KADIRGA TV' DE CANLI YAYINDA

21 Eylül 2008 Pazar günü saat 22:00 – 24:00 arası KADIRGA TV' de Mustafa BEKTAŞ ile Nedim YILDIRIM’ ın sunacağı "Selam Karadenize" isimli CANLI YAYIN programına Yazlık Köyü Dernek Başkanımız Alaettin ŞAHİNLER ve Yazlık Köyü Halk Oyunları Ekibimiz katılacaktır. Tüm Köylülerimize Duyurulur.

17 Eylül 2008 22:00
Maçka

BÜYÜK BİR LİVERA AİLESİ OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYA' YA GÖSTERELİM,
23 AĞUSTOS' TA YAZLIK KÖYÜNDE BULUŞALIM

Tüm Yazlık Köylülerimiz 23 Ağustos 2008 Cumartesi günü Yazlık Köyünde düzenlenecek olan  1. Yazlık Köyünde Buluşma Şenliğine Davetlidir.

Şenliğe katılma imkanı bulamayan Köylülerimiz Şenliğimizi 23 Ağustos 2008 Cumartesi günü saat 14:00 17:00 saatleri arasında MAVİ KARADENİZ TV Ekranlarından CANLI olarak izleyebilirler.
Şenlik MAVİ KARADENİZ TV' DEN CANLI YAYINLANACAKTIR. Şenlik programı için tıklayınız.
19 Ağustos 2008 14:00
Maçka IV. ULUSLARARASI MAÇKA - SÜMELA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

IV. Uluslararası Maçka-Sumela Kültür ve Sanat Festivali 25-26-27 Temmuz 2008 tarihlerinde yapılacaktır. Festival programı süresince Yazlık Köyü Halk Oyunları Ekibimiz de sahne alacaktır.

24 Temmuz 2008 23:10
Liveraspor

2008 MAÇKA BELEDİYESİ FUTBOL TURNUVASI

Maçka Belediyesi' nin Sümela Festivali etkinlikleri arasında düzenlediği Futbol Turnuvalarında ilk karşılaşmasını 8-2 lik net bir skorla kazanan Yazlık Köyü Spor Takımımızı Başarısından dolayı Kutluyoruz.
Tüm Yazlık Köylülerimizi Takımımızı Desteklemeye Davet Ediyoruz...

Yazlık Köyü Fikstür;
26/06/2008 Perşembe Saat= 18:30-19:30 Maç Sonucu: Yazlık Köyü: 8 Sosyal Tesisler: 2
28/06/2008 Cumartesi Saat=  16:30-17:30 Maç Sonucu: Yazlık Köyü 3 --- Büyük Sümela 3
30/06/2008 Pazartesi Saat= 18:30-19:30 Maç Sonucu: Yazlık Köyü 2 --- Gülen Yüzler 2
05/07/2008 Cumartesi Saat= 18:30-19:30 Maç Sonucu: Yazlık Köyü 4 --- Altındere 6

2008 Yazlık Köyü Futbol Takımı Kadrosu;
1. Soner KALKIZOĞLU
2. Sebahattin KARABİBER
3. Zekeriya SARITAŞ
4. Yalçın ÇAKMAK
5. Murat UZUN
6. Okan MISIR
7. Mustafa ATEŞ
8. Turan UZUN
9. Zafer KARABİBER
10. Erol SARITAŞ

Gönderen: Okan MISIR
27 Haziran 2008 23:00
Mehmet UZUN 09 MAYIS 2008 1.GENEL DJ TOPLANTISINDA ALINAN KARARLAR

09 Mayıs 2008 Cuma günü Site Yönetimi tarafından dernek merkezimizde yapılan
1. Genel DJ toplantısında alınan kararlar. Okumak için tıklayınız >>>

Site yönetimi olarak, sitemizi ziyaret eden, radyomuzu dinleyen dinleyicilerimizin kurallara saygı göstermesini, yayın yapan DJ'mize yardımcı olmasını rica ediyoruz.

Site Yönetimi Adına  
Yönetici: Mehmet UZUN
17 Mayıs 2008 01:00
DERNEĞİMİZ VATAN TV'DE
22 Mart 2008 Cumartesi saat 19:30 - 21:30 arası Vatan TV'de yayınlanacak olan Abdurrahman YAZICI'nın sunduğu “Türkülerle Karadeniz” isimli programa Yazlık Köyü Dernek Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Yazlık Köyü Halk Oyunları Ekibimiz katılacaktır. Programa Tüm Yazlık Köylüler davetlidir.
YER: Sanayi Mh. Sancaklı Cd. Çarşı Sk. No: 33 Güngören / İSTANBUL
20 Mart 2008 13:00
YAZLIK KÖYÜ HALK OYUNLARI EKİBİMİZ KADIRGA TV'DE
16 Mart 2008 Pazar saat 17:00 – 19:00 arası KadırgaTV’de yayınlanacak olan Selam Karadenize isimli canlı yayın programına Yazlık Köyü Dernek Başkan Yardımcısı Muhittin YILDIRIM, dernek üyelerimizden Nedim YILDIRIM ve Yazlık Köyü Halk Oyunları Ekibimiz katılacaktır.
16 Mart 2008 15:00
DERNEĞİMİZ MAVİ KARADENİZ TV'DE
14 Mart 2008 Cuma saat 22:00 - 24:00 arası Mavi Karadeniz TV'de yayınlanacak olan İcabi ŞENLİKOĞLU'nun sunduğu “Evlere Şenlik Var” isimli programa Yazlık Köyü Dernek Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz katılacaktır. Sadece Yazlık Köyü Derneğimize özel programa tüm Yazlık Köylüler davetlidir.
Canlı yayın esnasında gösterilecek slayt'ı indirmek için tıklayınız >>>
YER: Otagtepe Cad. Mahmureler Sk. 5/B Kavacık / Beykoz (Kavacık Polis Karakolu yanı) Mavi KaradenizTV Tel: 0(216) 465 83 28 - 83 30
11 Mart 2008 15:00
KÖYÜMÜZDE CANLI YAYIN VAR
02 Şubat 2008 Cumartesi saat 14:00'da Mavi Karadeniz TV'de yayınlanacak olan Erkan OCAKLI'nın köyü isimli programda. Erkan OCAKLI'nın yaşadığı evi ve köyümüzün güzelliklerinin tanıtımını izleyebilirsiniz. Programda Yazlık Köyü Muhtarımız Turgut YILMAZ, Muhtar Azalarımızdan Erol SARITAŞ, yaşlı hanımlarımızdan Afitap UZUN, Belediye çalışanlarımızdan Çoşkun ŞAHİNLER ve gençlerimizden Murat uzun ile köyümüz hakkinda söyleşi yapılacaktır.
30 Ocak 2008 22:00
Köylümüz Erkan OCAKLI'yı bu gecede yanlız bırakmayalım :

Sanatta 40.yılını yaşayan, Sevgili Erkan OCAKLI 'nın kaptanlığında geçmişten geleceğe müzik yolculuğuna çıkıyoruz. Bu güzel gecede sizi de aramızda görmekten onur duyarız. Geceye Katılan Sanatçılarımız: Volkan KONAK, Fuat SAKA, Cengiz KURTOĞLU, Kamil SÖNMEZ, Süreyya DAVULCUOĞLU, Sunay AKIN, İsmail TÜRÜT, İbrahim CAN, Davut GÜLOĞLU, Mehmet AKYILDIZ, Zeynep BAŞKAN, Hülya POLAT, Sevim AKIN, Grup Armelit Halkoyunları Ekibi ve daha birçok değerli sanatçılarımız. Tarih: 02/12/2007 Pazar Saat: 18:00 Yer: Lütfü Kırdar Kongre Sarayı Harbiye/İSTANBUL

01 Aralık 2007 18:15
Canlı yayına davetlisiniz :

28 Ekim 2007 Pazar günü saat 10:00 - 13:00 arası Mavi Karadeniz TV'de Kemençe üstadı Nafi ÖNER'in canlı yayın Programına Dernek Başkanımız Alaettin ŞAHİNLER katılacaktır. Canlı yayın programına katılmak isteyen Liveralılar, Mavi Karadeniz' in Kavacık' ta ki stüdyosuna davetlidir. Adres: Oda tef Cad. Mahmut Evler Sokak 5/B Sokak KAVACIK

25 Ekim 2007 22:50
LİVERA DA YAŞAYAN SÜLALELER :

Köyde yaşayan sülaleler bölümün de sülalenizin kaydı eksik, yanlış veya hiç kayıt yapılmamış ise, sülalenizin kaydını düzeltebilir veya kaydını yapabilirsiniz. SÜLALENİZİN KAYDINI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

15 Eylül 2007 20:50
22 Temmuz 2007 Yazlık Köyü Muhtarlık Seçim Sonuçları:
1-Turgut YILMAZ
2-Erol SARITAŞ
3-Yalçın ÇAKMAK
4-Mustafa DEMİR
175
134
81
22
22 Temmuz 2007
3.ULUSLARARASI MAÇKA-SUMELA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ
Yazlık Köyü Halk Oyunları Ekibimizin de sahne alacağı 3.Uluslararası Maçka-Sumela Kültür Ve Sanat Festivalimiz bu yıl 27-28-29 Temmuz tarihlerinde Maçka'da buluşalım..
27-28-29 Temmuz 2007
Mavi Karadeniz Tv Canlı Yayın:
01/02/2007 Perşembe akşamı Bağcılar Kültür Merkezin de saat 21:00 da Mavi Karadeniz tv de Erkan OCAKLI'NIN canlı yayın programı vardır.Tüm yazlık köylüler davetlidir.
01 Şubat 2007
 
©
TÜRKİYE
 
 
LİVERA FM
 
 
SİTE YÖNETİMİ
 
İletişim
Ziyaretçi Defteri
Livera Forum
Web Hizmetleri
Site Yönetim Duyurular
Admin
DJ Girişi
 
YAZLIK KÖYÜ
 
Köy Muhtarı
Livera Haberler
Düğün Haberleri
Ölüm Haberleri
Livera Tel. Rehberi
Medyada Livera
Livera Spor
 
YAZLIK KÖYÜ DERNEĞİ
     
 
Başkan
Dernek Yönetim Kurulu
Eski Yönetim
Dernek Üyelik Formu
Dernek Üyeleri
Dernek Duyuruları
 
FOTOĞRAF & VİDEO
 
Fotoğraflar
Videolar
 
 
SİZLERDEN GELENLER
Fotoğraflar
Videolar
Yazılar
 
LİVERA YAZILARI
 
KÖŞE YAZILARI
...
Bize Her Yer Trabzon
Arada Bir
Anılar
Şiirler
Konuk Yazarlar
 
SPONSORLARIMIZ
 
.
 
 
 
.
 
.
 
 
©2006 YAZLIK KÖYÜ Sitesinin tüm hakları saklıdır.
Design by m.uzun