HER SAYFA YENİLENMESİNDE BAŞLIK LOGOSU DEĞİŞMEKTEDİR.
Yazlık Köyü (Livera) >>>
NECMİ AKGÜL
 
Yazlık Köyüne Selam
   
Yazan Necmi AKGÜL
Bu gün Yazlık köyünü gezdim web sitesinde... Şırıl şırıl akan berrak sularını gördüm.. Sanki derelerden, taşların arasından değil de gönül pınarımdan akıyordu o sular. Bakayım başka ne güzellikleri var diye..
Ben de köylüyüm. Köy deyince hep duygulanırım. İnsanları temizdir, iyidir köylünün, suları aktır, berraktır, kuzuları, koyunları kırlarda meleşir, dağları yeşil, gökyüzü bulutlu olur.  Yamaçlarında hayvanlar otlar, ağaçlarında kuşlar ötüşür.
İnsanı çeker işte köyün temiz havası, insanların samimi ve güven veren davranışları. Küçük, şirin, evleri ile bir başkadır köylerimiz. Yazlık köyü de işte bir başka köylerimizden bir köy…

Evler arasında boş kalmış bir yeşillik vardı ki, orayı görür görmez içimde gidip oraya ev yapmak geldi. Burası benim olsa, küçük şirin bir ev yapsam da şu yandaki evlerle komşu olsam, şu yamaçları seyretsem isteğine kapıldım. Eminim o evlerin pencerelerinin gerisinde mutlu insanlar yaşıyorlardır. Ben de şehrin karmakarışlığından kurtulup oraya gitmek istedim.
Ya o başlıktaki kocaman kayanın arasından berrak suya ne demeli… sanki resimde değil de, bizim evin içinde, sanki gönlümde akıyordu o tertemiz sular.. Müzik sesi gibi çağıldamasını duydum.
Köyü gezerken resimlerde, sayfalarda, yazılarda öğrendim ki bir müzik adamımızın, Erkan Ocaklı’nın köyü olduğunu öğrendim. Bu beni başka duygulandırdı. Öğrencilerim, onun türkülerini söyler, kasetlerini dinlerlerdi. Yazlık köyünün bu kadar güzel olduğunu gördüm ama, bu kadar şanslı olduğunu şimdi daha iyi anlıyordum.
Buram buram çiçek kokan, mis gibi toprak kokan, ciğerleri bayram yerine döndüren bu güzel köyümüzün bütün insanlarına selamlarımı sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum.
Büyük Atatürk’ün dediği gibi, ülkemizin hakiki efendilerinin yaşadığına inandığım bu güzel köyü web sitesi yaparak tanıtan, bu tanıtımda emeği geçen herkesi kutlarım, onlara selamlarımla sevgilerimi gönderir, başarılar dilerim.

Necmi AKGÜL
İstanbul Emekli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı
necmiakgul@hotmail.com

 
 
 
©
TÜRKİYE
 
 
LİVERA FM
 
 
SİTE YÖNETİMİ
 
İletişim
Ziyaretçi Defteri
Livera Forum
Web Hizmetleri
Site Yönetim Duyurular
Admin
DJ Girişi
 
YAZLIK KÖYÜ
 
Köy Muhtarı
Livera Haberler
Düğün Haberleri
Ölüm Haberleri
Livera Tel. Rehberi
Medyada Livera
Livera Spor
 
YAZLIK KÖYÜ DERNEĞİ
     
 
Başkan
Dernek Yönetim Kurulu
Eski Yönetim
Dernek Üyelik Formu
Dernek Üyeleri
Dernek Duyuruları
 
FOTOĞRAF & VİDEO
 
Fotoğraflar
Videolar
 
 
SİZLERDEN GELENLER
Fotoğraflar
Videolar
Yazılar
 
LİVERA YAZILARI
 
KÖŞE YAZILARI
...
Bize Her Yer Trabzon
Arada Bir
Anılar
Şiirler
Konuk Yazarlar
 
SPONSORLARIMIZ
 
.
 
 
 
.
 
.
 
 
©2006 YAZLIK KÖYÜ Sitesinin tüm hakları saklıdır.
Design by m.uzun