HER SAYFA YENİLENMESİNDE BAŞLIK LOGOSU DEĞİŞMEKTEDİR.
Yazlık Köyü (Livera) >>>
DUYURULAR
 

“YOL AYRIMI” VE SONRASI

Sitemizin kuruluşundan bugüne kadar, site yönetimi olarak, üstlenmiş olduğumuz görevin ve sorumluluğun bilincinde hareket etmeye çalıştık. Olumlu - olumsuz birçok eleştiriye maruz kaldık. Yapılan eleştirilerin tümünü ciddiye alarak, teknolojik çağın sürekli geliştiği bir ortamda köyümüzün tanıtımını yapmaya, köylülerimizi bir araya toplamaya, bilgi ve birikimlerimizi birbirimizle paylaşmaya, köylülerimizi köyümüzde olan bitenlerden haberdar etmeye, kültürümüzü yaymaya ve en önemlisi de büyük bir Livera ailesi olduğumuz gerçeğini dosta - düşmana göstermeye çalıştık. İyi ve kötü günlerimizde birbirimizin yanında olma düşüncesini hayata geçirme gayreti içinde olduk. Ve bunları yaparken olabildiğince bağımsız davrandık. Her görüşe aynı mesafede durmaya büyük özen gösterdik. Bir yığın soruna karşın siteyi belirli bir seviyede canlı ve zengin tutmayı başardık. Ya da biz öyle sanıyoruz. Yazının devamı için tıklayınız

Yazan: Mehmet UZUN
15 Temmuz 2012 00:00

SİTE YÖNETİMİNDEN


Yazlık Köyü Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin içinde bulunduğu koşullar ve yaşadığı süreç hepimizi bir şekilde etkilemiştir. Bu etkileşimin derecelerini ölçebilecek bir güce sahip değiliz. Ancak çok doğaldır ki, İstanbul’da yaşayan köylülerimiz bu keyifsiz ortamın en büyük mağdurlarıdırlar. Yaşanan her olayı değerlendirirken, söz konusu olayı oluşturan koşulları, onu geliştiren süreci çok iyi analiz etmek gerekir. Bütünü yakalayabilmek için bakış açımızı çok geniş tutmak durumundayız. Yazının devamı için tıklayınız

Site Yönetimi

 
1 Mart 2012 00:00
SİTEMİZE REKLAM VEREBİLİRSİNİZ...


Reklam Hakkında:
Günlük ortalama 1400 kişi tarafından ziyaret edilen sitemize reklam vererek firmanızı tanıtabilir, sponsorumuz olarak sitemizin gelişmesinde katkıda bulunabilirsiniz. Reklam vermek, reklam alanlarını alanlarını görmek ve reklam şartlarını incelemek için tıklayınız.

Site ziyaretçi istatistikleri:


Aralık 2011 site istatistik sonuçları için tıklayınız.

2011 yılı aylık site istatistikleri sonuçları için tıklayınız.

Site yönetimi

 
21 Ocak 2012 00:00

TEŞEKKÜR !

Site İstatistikleri: Köyümüzün internet ortamındaki en büyük haber kaynağı olmaya devam eden sitemiz gün geçtikçe ziyaretçi sayısını artırmaktadır. 2010 yılı içerisinde ki günlük ortalama 700 tıklama sayısını, 2011 yılı içerisinde yaklaşık iki katına çıkartan sitemiz günlük ortalama 1400 tıklama sayısına ulaşmıştır. Katkı koyan emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederiz.

Aralık 2011 site istatistik sonuçları için tıklayınız.

2011 yılı aylık site istatistikleri sonuçları için tıklayınız.

Site Yönetimi

 
4 Ocak 2011 02:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

SİTE YÖNETİMİNDE Kİ GÖREVLİ ARKADAŞLAR İZİNDE.

Site yönetimi olarak 07.08.2011 – 04.09.2011 tarihleri arasında yıllık izine ayrılıyoruz. İzin süresinde düğün, cenaze, köşe yazıları v.s gibi haberlerin yayınlanmasında bazı gecikmeler olabilir. Site ziyaretçilerimize saygıyla duyurulur.

Site Yönetimi

 
7 Ağustos 2011 02:00
Livera FM

Livera FM Müdürlüğüne Yusuf ÇAKMAK Getirilmiştir.

Livera Fm yayın kontrolü ve sorumluluğu Yusuf ÇAKMAK’a verilmiştir. Radyomuzda DJ olarak görev almak isteyen arkadaşlarımız 0543 869 67 61 nolu telefonla bağlantı kurabilirler ya da yusuf_cakmak_61@hotmail.com mail adresine bir resim ve kısa bir özgeçmiş ile başvurabilirler.

Livera FM eski Müdürü Rafet SARITAŞ’a radyomuza sağlamış olduğu, katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yeni görevinde Yusuf ÇAKMAK’a başarılar diliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Site Yönetimi

4 Mayıs 2011 02:00

TEŞEKKÜR !

Birtakım yeniliklerle yeni yayın dönemine başlayan sitemiz, 1 Ocak 2011 tarihinden bugüne ziyaret edilme oranını 2 katına çıkarmış, yaklaşık olarak günde 1000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. İlgilerinden dolayı tüm köylülerimize ve site ziyaretçilerine teşekkürlerimizi sunarız. Son bir aylık site istatistik sonuçları için tıklayınız.

Site Yönetimi
 
15 Nisan 2011 02:00

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

SİTE YÖNETİMİ’NDEN AÇIKLAMA

Derneğimizin olağanüstü genel kurulu 17.04.2011 tarihinde yapıldı. Eski yönetim, görev yaptıkları döneme ilişkin bir çalışma raporunu genel kurulun bilgisine sundu Söz konusu rapor sitemizde yayınlanması için bize gönderildi.  Biz de yayınladık. Raporun “sonuç” bölümü çok çarpıcı bir anlatım tekniği kullanılarak yazılmış. Özellikle sitede yayınlanan yazılarla ilgili olarak yapılan tespit ilginç bir yaklaşımı yansıtıyor. Bu hayli iddialı ithama cevabımız, kimseyi incitmeme adına, bir cümlecik olsun: Biz Site Yönetimi olarak sizin yazınızı da tereddüt etmeden yayınladık. Yazının devamı için tıklayınız

 
20 Nisan 2011 01:00

DUYURU

Sitemizde yayınlanan “DUYURU”lardan Yazlık Köyü Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin olağanüstü genel kurula gittiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Zorlu ve sancılı bir süreç başlamıştır. Bu sürecin sağlıklı işlemesi, köyümüzü ve köylülerimizi yıpratmaması için düşüncelerimizi sağlam temeller üzerinde şekillendirmeliyiz. Eleştirilerimizi kişisellikten arındırıp kurumsal işleyişe yönlendirmeliyiz. Açıklamlarımıza özen gösterip, kırıp-döken keskin cümlelerden uzak durmalıyız.

Site Yönetimi, Yazlık Köyü Derneği’nde yaşanan gelişmelerde her düşüncenin kendini ifade etmesine  bu anlayış içerisinde yaklaşmaktadır.
***
Bir kalıplaşmış yanlış görüş nedense hala varlığını sürdürüyor “Yazlık Köyü Sitesi derneğin emrindedir, dernek yönetiminin talimatlarıyla hareket eder.” Uygulamada örneğine rastlanılmayan böylesi bir teorik kabulun dayandırıldığı gerekçeler nelerdir, bilemiyoruz. Bu konuda daha önce açıklamalarda bulunmuştuk.  O yazılarımızdan birinde şöyle demiştik:Bizim sitemiz her ne kadar “Yazlıkköyü Derneği” adını kullanarak faaliyet yürütüyorsa da, doğrudan dernek yönetimine bağlı ve onların denetiminde bir işlevsellik içinde değildir. Siteyi kuran genç arkadaşlar, o tarihlerdeki  dernek yönetiminin ricasını yerine getirerek ve ortak aklın çözümüne uyarak, daha geniş bir kitleye ulaşabilmek adına www.yazlikkoyudernegi.com adresinde çalışmalarını sürdürmeyi kararlaştırmıştır. Kuşkusuz  bugüne kadar yürüttükleri çalışmalarında dernek yönetimini dışlayan, onların uyarılarını dikkate almayan bir anlayıştan her zaman uzak durmuşlardır. Bu durum, o genç arkadaşlarımızın kimliğine uygun bir davranış biçimi ve  Yazlık Köyü sevdalısı olmanın da bir yansımasıydı.
***
Sitemizin Yazlık Köyü Derneği ile bağlantısı, tüm Liveralılarla olduğu gibi,  bir “gönüllülük” esası üzerinde konumlandırılmıştır. Yazlık Köyü Sitesi, derneğimize üye olmayan köylülerimizi de bünyesinde barındıran bir kimliğe sahiptir. Sitemiz hem derneğimizin, hem köylülerimizin, hem de Yazlık Köyü’ne bir şekilde sevdalanmış tüm insanların harman yeridir. Farklılıklarını zenginlik olarak algılayıp bir paydada bütünleşenler, iyiye ve güzele giden yolları açık tutanlar, bunun için emek harcayanlar ürettiklerini burada kardeşçe paylaşırlar. Yazlık Köyü Sitesinin üstlendiği görev budur.


Yazan: Site Yönetimi
28 Mart 2011 02:00

HAFTANIN FOTOĞRAFINI GÖNDER...

“Haftanın Fotoğrafı Ekleme Formu” bölümünü kullanarak, haftanın fotoğrafı olarak yayınlanmasını istediğiniz (anlamlı, çözünürlüğü yüksek) fotoğrafları ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz fotoğraflar site yönetimi tarafından değerlendirmeye alınıp sitemizde yayınlanacaktır. Haftanın fotoğrafı bölümüne fotoğraf göndermek için tıklayınız.

Yazan: Site Yönetimi
12 Şubat 2011 01:00
Livera FM

DUYURU

Livera Fm Hakkında:

Site Yönetimi olarak uzun zamandır kapalı bulunan Livera Fm radyomuzu yeniden yayın hayatına başlatmayı uygun gördük. Yaptığımız çalışmaları ve görüşmeleri değerlendirerek, Sayın Rafet SARITAŞ’ı radyo sorumlu müdürü olarak görevlendirdik. Radyo yayın kalitesini artırmak, seviyeli, disiplinli ve Liveralılara yakışan bir yayın anlayışını yerleştirmek, program yapacak arkadaşları belirlemek, yapılan yayınları kontrol etmek radyo müdürümüzün görev alanını oluşturmaktadır. Radyo müdürümüz sadece Site Yönetimi’ne karşı sorumludur.

***
Sitemizin önemli hizmetlerinden biri olan Livera Fm radyomuz hiç kimsenin tekeli altında değildir. Kurumların kalıcılığı, şahısların geçiciliği temel ilkesine göre hareket eden Site Yönetimimiz kişisel bir yaklaşımın egemen olacağı bir yapılanmaya izin veremez.  Yeni bir anlayışla yola çıkılırken, başlangıçta oluşabilecek aksaklıkları büyütmek, kişiselleştirmek eksik bir bakış açısının ürünü olabilir. Bireysel takıntılardan kaçınıp, kurumsal işleyişi öne çıkarırsak daha sağlıklı sonuçlara ulaşırız. Site Yönetimi olarak isteğimiz, her türlü şikayetin, dilek ve isteklerin bizlere iletilmesidir. (Site Yönetiminde görev yapan arkadaşların elektronik posta adreslerine “Site Yönetimi” köşesinde “iletişim” başlığı altında ulaşabilirsiniz.)
***
Yeni yayın dönemi başlangıcında, Site Yönetimi olarak sizlere “Merhaba” derken yazımızın sonunu söyle bağlamıştık: Sitemizde yapacağımız değişiklikler ve yenilikler zaman içerisinde şekillenecektir. Bu değişimler, sizin beğeni ölçülerinize her zaman ihtiyaç duyacaktır. İyiye ve güzele giden yol, kabul edersiniz ki, tek başına yürünebilecek kadar kısa değildir. Uzundur, zorludur. Yorulduğunuzda, tükendiğinizde, tökezlediğinizde omuz ister, el ister. Esirgemeyeceğinize olan inancımız tamdır.
***
Herkese en içten duygularla, selamlar, sevgiler, saygılar.

Site Yönetimi
17 Şubat 2011 01:00
Livera FM

Livera FM Yayınlarına Başlıyor

Köylülerimizin internet ortamında buluşup online yazışmasına, tanışmasına vesile olan ve bundan sonraki süreçte de tanışıp kaynaşmasını sağlayacağını düşündüğümüz Livera Fm, amacına uygun, disiplinli, kaliteli, seviyeli yayınlarına devam edecektir.

Livera Fm yayın kontrolü ve sorumluluğu Rafet SARITAŞ’ a verilmiştir. Radyomuzda DJ olarak görev almak isteyen arkadaşlarımız 0532 467 97 15 nolu telefonla bağlantı kurabilirler ya da rafet.1968.61@windowslive.com mail adresine bir resim ve kısa bir özgeçmiş ile başvurabilirler.

DJ kadrosu ve yayın programı kısa bir süre içerisinde sitemizde duyurularak yayınlarımız başlayacaktır.

Site Yönetimi

23 Ocak 2011 02:30

DUYURU

Sitemizin giriş sayfasında yer alan fotoğraflarla ilgilii genelde olumlu, pek az da olsa olumsuz eleştiriler aldık. Öncelikle yapılan bir işin  eleştiriye değer bulunması bir değer yansımasıdır. O nedenle ilgi gösterip görüş belirten tüm Livera Sevdalılarına teşekkür ederiz.

Şunun bilinmesini isteriz ki giriş sayfasında yayınlanan fotoğraflardaki kişiler, sitemizin kurulduğu 2000 yılından günümüze kadar sitemizin farklı alanlarında(Köşe Yazıları, Livera Fm, Livera Forum, v.b) görev yapmış, emek vermiş olan kişilerdir.
Sitemizde görev yaptığı halde fotoğraflarını sayfada göremeyen arkadaşlarımız herhangi bir sansürün mağdurları değildirler. Ya fotoğrafları yoktur, ya da biz unutmuşuzdur. Sitemizi bir an önce açmanın gayreti içinde bu tür eksikliklerin peşinden koşamadık. Böylesi şekilsellikleri lütfen dert etmeyelim. Yüreğimiz de, sayfamız da herkesi alacak kadar büyüktür.

 
Site Yönetimi
15 Ocak 2011 00:00

DUYURU

Yeni yayın döneminde site ziyaretçileri ve köylülerimizin bizleri yalnız bırakmayacağı inancıyla sizleri sitemizde oluşturulacak bölümlerde görev almaya, sorumluluk taşımaya davet ediyoruz.

1-Sitemizde yayınlanacak yazılar; KÖŞE YAZILARI, KONUK YAZARLAR, ARADA BİR vb başlıklarda yayınlanacaktır.
2-Ayda en az bir yazı gönderebilecek konumda yazmak isteyen arkadaşlarımızın yazıları KÖŞE YAZILARI başlığında
3-Yazlık Köyünden olmayan yazar arkadaşlarımızın yazıları KONUK YAZARLAR başlığında
4-Yılda birkaç kez yazı gönderebilecek durumda olan arkadaşlarımızın yazıları ARADA BİR başlığında yayınlanacaktır.
5-Bu başlıklara zaman içerisinde ihtiyaca göre ilaveler yapılacaktır.
6-Sitemizde yazmak isteyen arkadaşlarımızın, yazılarının yayınlanmasını istedikleri bölümü belirterek, yakın döneme ait bir fotoğraflarını kısa bir özgeçmişlerine ekleyerek, iletişim adresleriyle birlikte nazimesmer@yahoo.comadresine ulaştırmaları önemle duyurulur.
7-İlerleyen zaman içerisinde sitemizde Livera Haber Portalı kurulacak (Yazlık Köylülerin çoğunlukta olduğu bölgelerden siteye haber ekleyebilecek haber muhabirleri görevlendirilecek.)
8-Bir takım düzenlemelerle birlikte yayın ekibi oluşturularak Livera FM yayın akışı tekrar başlayacak.
9-Mevcut Livera Forum sürüm değişikliği ile tekrardan tasarlanıp açılacak.
10-Yazlık Köyü Dernek Üyelik formu kurulacak. Derneğimize üye olmak isteyen köylülerimiz internet üzerinden üye olabilecek.
11-İlerleyen zaman içerisinde Livera aile kayıt formu kurulacak. Türkiye ve Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Yazlık Köylü ailelerin yaşadıkları bölge ve kaç nüfus oldukları hakkında bilgi sahibi olunacak. Kayıtlar dernek arşivimizde saklı tutulacak.
12-Sitemizde mail kayıt formu oluşturulacak. Site ziyaretçilerimiz sitemizde yayımlanan Dernek duyuruları, dernek faaliyetleri, Livera haberleri, cenaze haberleri, düğün haberleri, doğum haberleri v.b. haberler ziyaretçilerin mail adreslerine gönderilebilecek sistem kurulacak.
13-Sitemize reklam vermek isteyen şahıs yada tüzel kişiler site yönetimine başvurarak “Sponsorluk Sözleşmesini” doldurmaları suretiyle sitede reklamları adres bilgileri, resimleri, v.s. bilgilerin yayınlana bilmesi için gerekli bölüm kurulacaktır.(Ayrıca reklam alanları ve ölçüleri ile ilgili ayrıntılı bilgi sitemizde yayımlanacaktır.)

Site Yönetimi
6 Ocak 2011 00:00
Merhaba!


Uzun sayılabilecek bir ayrılıktan sonra yeniden birlikteyiz. Doğruların ve yanlışların bazen dönüşümlü, bazen de birlikte dolaştığı bir süreç yaşadık. Derinlemesine bir değerlendirmeye girerek yaşananları irdelemek, daha sağlıklı yol alabilmenin ön koşulu olarak görülebilir. Aslında böylesi bir tartışmanın çekiciliğine duygu kapatmak çok zor. Ama iki önemli gerçek bu düşüncemizin önünü kesmektedir. Birincisi, zamanımızı ve enerjimizi daha özenli, daha yararlı ve ileriye dönük olarak kullanma isteği; ikincisi ise, Livera Sevdalılarının sergilediği müthiş sağduyu. Dolaşımdaki eksik bilgilenmelerin tetiklediği duygusal savrulmalara rağmen hiç elden bırakılmayan sağduyu, gönül kapılarımızı hep açık tutmanın ve sonuçta  birbirimizi anlayabilmenin koşullarını hazırlamıştır. İşte bu nedenlerle, düne ait  bir tartışmanın çekim alanından uzak duracağız.
***
Yeni bir başlangıç, çok doğal olarak bazı yenilikleri de yanında getirmeli anlayışındayız. Öncelikle, sitemizin canlı, hareketli bir yapıda olmasına büyük bir gayret göstereceğiz. Burada siyaset yapılıyor! düşüncesinin de bir siyasi duruş olduğunu gözardı etmeden, her tür düşüncenin saygı, sevgi ve hoşgörü sınırlarını zorlamadan kendini ifade edebilme koşullarını sağlamanın peşinde olacağız. Kırmadan, dökmeden, düşüncelerin ötesine geçmeden, yapıcı, hatalardan arındırıcı bir eleştiri mekanizmasını işler kılacağız.
***
Yerelden evrensele uzanan bir çizgi izleyeceğiz. Bir okul konumunda hareket edeceğiz ve gençlerimizin kendilerini farklı özellikleriyle öne çıkarabilecekleri; kendilerini geliştirip köyümüze, bölgemize, ülkemize, tüm insanlığa değer üretebilecekleri bir ortam hazırlayacağız. Kimbilir belki de yarının söz sahibi yazarları, aydınları, sanatçıları sitemizinden yetişecek ve biz bunun haklı gururunu taşıyacağız.
***
Sitemizde yapacağımız değişiklikler ve yenilikler zaman içerisinde şekillenecektir. Bu değişimler, sizin beğeni ölçülerinize her zaman ihtiyaç duyacaktır. İyiye ve güzele giden yol, kabul edersiniz ki, tek başına yürünebilecek kadar kısa değildir. Uzundur, zorludur. Yorulduğunuzda, tükendiğinizde, tökezlediğinizde omuz ister, el ister. Esirgemeyeceğinize olan inancımız tamdır.
***
Yeni yılınızı en içten duygularla kutlar, 2011 yılının ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk dolu günler getirmesini dileriz.

Site Yönetimi

 
1 Ocak 2011 14:30
 
©
TÜRKİYE
 
 
LİVERA FM
 
 
SİTE YÖNETİMİ
 
İletişim
Ziyaretçi Defteri
Livera Forum
Web Hizmetleri
Site Yönetim Duyurular
Admin
DJ Girişi
 
YAZLIK KÖYÜ
 
Köy Muhtarı
Livera Haberler
Düğün Haberleri
Ölüm Haberleri
Livera Tel. Rehberi
Medyada Livera
Livera Spor
 
YAZLIK KÖYÜ DERNEĞİ
     
 
Başkan
Dernek Yönetim Kurulu
Eski Yönetim
Dernek Üyelik Formu
Dernek Üyeleri
Dernek Duyuruları
 
FOTOĞRAF & VİDEO
 
Fotoğraflar
Videolar
 
 
SİZLERDEN GELENLER
Fotoğraflar
Videolar
Yazılar
 
LİVERA YAZILARI
 
KÖŞE YAZILARI
...
Bize Her Yer Trabzon
Arada Bir
Anılar
Şiirler
Konuk Yazarlar
 
SPONSORLARIMIZ
 
.
 
 
 
.
 
.
 
 
©2006 YAZLIK KÖYÜ Sitesinin tüm hakları saklıdır.
Design by m.uzun